w

Zaskakująca decyzja dotycząca pogrzebu Tiny Turner. Zaapelowano do fanów

24 maja świat muzyczny na chwilę się zatrzymał, aby uczcić pamięć zmarłej Tiny Turner. Legenda światowej popkultury odeszła po długiej walce z chorobą. Teraz fani artystki czekają na szczegóły dotyczące pogrzebu. Okazuje się, że uroczystość pożegnalna nie będzie taka, jak oczekiwaliby tego jej wierni słuchacze. Zatem jak będzie wyglądał pogrzeb Tiny Turner?

Po informacji o śmierci Tiny Turner wokół jej domu w Szwajcarii pojawiła się masa zniczy i kwiatów. Fani artystki chcieli w ten sposób złożyć jej ostatni hołd i zaczęli gromadzić się wokół bramy jej posiadłości. Do sytuacji szybko odniósł się rzecznik gwiazdy, który zaapelował do ludzi, aby uszanowali spokój i prywatność rodziny Turnerów. W oficjalnym oświadczeniu podał również pierwsze szczegóły ceremonii pogrzebowej.

Sponsorowane

Pogrzeb Tiny Turner zgodnie z obrządkiem buddyjskim?

Fani artystki nie będą zadowoleni z informacji podanych przez rzecznik. Okazuje się, że gwiazda zostanie pochowana podczas zamkniętej ceremonii. Na uroczystości będą jedynie rodzina i przyjaciele artystki. To duże zaskoczenie, gdyż spodziewano się, że pogrzeb będzie tak spektakularny jak kariera Tiny. Nadal nie wiadomo, zgodnie z jakim obrządkiem zostanie pochowana Turner. Piosenkarka od lat 70-tych wyznawała buddyzm. Zgodnie z tą religią możliwe są zarówno pogrzeby jak i kremacje:

„Buddyzm pomógł jej przetrwać ciężkie kryzysy, co zawsze podkreślała w przeszłości. Pochówek zgodny z wartościami wyznawanymi przez tę wspólnotę religijną byłby zatem oczywisty. Ale w buddyzmie istnieją różne nurty, z różnymi rytuałami. […] Dozwolone są zarówno pogrzeby, jak i kremacje”

podał 20min.ch.
Sponsorowane

Wiadomo jedynie, że jeżeli Turner zostanie pochowana zgodnie z obrządkiem buddyjskim, to istnieje możliwość, że jej ciało spocznie na cmentarzu w Bernie. Jest to bowiem jedyny cmentarz w Szwajcarii, na którym mogą spocząć buddyści.

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane