w

Nie żyje znany aktor. Widzowie pokochali go za rolę Jeremiasza w serialu „Klan”

Nie żyje Wincenty Grabarczyk. Aktor znany z serialu „Klan” odszedł w wieku 91 lat. W ostatnim pożegnaniu towarzyszyli mu przyjaciele z Teatru Kwadrat.

Wincenty Grabarczyk miał 91 lat. Urodził się w Uhryniu 19 sierpnia 1931 roku. Swoje pierwsze kroki w karierze aktora rozpoczynał na deskach Teatru Śląskiego. W latach 1993-1996 był dyrektorem Teatru Narodowego w Zabrzu. Przez wiele lat był związany z warszawskim Teatrem Kwadrat. Widzowie pamiętają go nie tylko z roli Jeremiasza w serialu „Klan”, ale także z serialu „Dom”, „Blisko, coraz bliżej”, czy „Niech żyje miłość”.

Sponsorowane

Nie żyje Wincenty Grabarczyk. Aktor miał 91 lat

Wincenty Grabarczyk zmarł w nocy z 12 na 13 maja 2023 roku. O jego śmierci jako pierwsi poinformowali pracownicy Teatru Kwadrat. Wincenty był znanym i cenionym aktorem filmowym i teatralnym, a także reżyserem i dyrektorem. Szersza publiczność pokochała go za rolę Jeremiasza w serialu „Klan”. Za swój aktorski talent był wielokrotnie nagradzany. Otrzymał m.in. Krzyż Kawalerski orderu Odrodzenia Polski i Złoty Krzyż Zasługi. Ma Instagramie Teatru Kwadrat zamieszczono wzruszający post dotyczący śmierci aktora. Doceniono go nie tylko za talent i niezapomniane role, ale także za wspaniały charakter:

Sponsorowane

„Drodzy widzowie, drodzy przyjaciele. Z ogromnym smutkiem i żalem pragniemy was poinformować, że minionej nocy odszedł od nas, nasz serdeczny kolega i wspaniały aktor Wincenty Grabarczyk (…) przez kolejne dziesiątki lat ten wspaniały artysta wielokrotnie dawał świadectwo aktorstwa najwyższej próby (…) Z tego miejsca chcielibyśmy złożyć najszczersze wyrazy współczucia dla całej rodziny, w tym szczególnie dla naszego serdecznego kolegi Andrzeja Grabarczyka. Dziękujemy Wincenty za to wszystko, co dałeś nam jako aktor i jako człowiek. Spoczywaj w pokoju”

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane