w ,

Nie żyje Tina Turner. Świat muzyki pogrążył się w żałobie

Smutne wieści napłynęły wczoraj do Polski ze Szwajcarii. Nie żyje Tina Turner znana na całym świecie jako „Królowa Rock&Rolla”. Artystka miała 83 lata.

Nie żyje Tina Turner

Sponsorowane

Komunikat o śmierci piosenkarki przekazał wczoraj rzecznik artystki. W komunikacie przekazanym przez Agencję Routera, czytamy, że gwiazda odeszła w domu w Kuesnacht, po długiej walce z chorobą. W treści dodano:

„Z jej odejściem świat traci legendę muzyki i wzór do naśladowania”

It is with great sadness that we announce the passing of Tina Turner. With her music and her boundless passion for life,…

Posted by Tina Turner on Wednesday, May 24, 2023
Sponsorowane

Tina Turner – kariera

Tina Turner urodziła się w Stanach Zjednoczonych w 1939 roku. Nazwisko Tina Turner było jedynie jej pseudonimem artystycznym, tak naprawdę nazywała się Anna Mae Bullock. Anna debiutowa w zespole swoje przyszłego wówczas męża – Ike’a Turnera. Ich burzliwy związek rozpadł się. Po rozwodzie kobieta próbowała odbudować swoją karierę wydając solowe albumy. Dopiero w 1984 roku nagrała album „Private Dancer”, który przyniósł jej największą sławę. W tym czasie Turner zdobyła 8 nagród Grammy. Świat pokochał Tinę za przeboje tj. „What’s Love Got to Do with It”, „Simply The Best”. W całej swojej karierze Turner sprzedała 150 mln płyt na całym świecie. Wraz z karierą muzyczną Turner zaczęła łączyć również aktorstwo. W 1985 wystąpiła w filmie: „Mad Max pod Kopułą Gromu”. W 1993 roku nagrano film o samej artystce, w którym opowiadała o przemocy, jakiej doświadczyła będąc w związku z byłym mężem. „What’s love got to do with it” dostał nominację do Oscara.

Życie prywatne Turner

Sponsorowane

Jej życie prywatne nigdy nie było usłane różami. Znęcający się mąż doprowadził ją do próby samobójczej w 1968 roku. Później były problemy ze zdrowiem: udar mózgu, niewydolność nerek oraz najgorsza diagnoza: rak jelita grubego. Dodatkowo jej syn Reymond popełnił samobójstwo, a drugi Ronnie zmarł w 2022 roku. W 2009 roku Turner zakończyła karierę i zamieszkała w Szwajcarii. O jej życiu powstał film dokumentalny. Turner była inspiracją do stworzenia filmu fabularnego, musicalu na Broadwayu oraz do budowy muzeum gwiazdy Rock&Rolla.

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane