w

Nie żyje muzyk zespołu Maanam.

Źródło: kora_fanclub

Zespół Maanam zapisał się w historii polskiej muzyki. W 2018 roku muzycy pożegnali Korę Jackowską. Barwną postać, która przez wiele lat była wokalistką grupy. Teraz wielbiciele Maanamu muszą pożegnać kolejnego członka zespołu. Nie żyje basista Maanamu- Krzysztof Olesiński, który przez 12 lat był głównym basistą legendarnej kapeli.

Nie żyje basista Maanamu- Krzysztof Olesiński. Miał 70 lat.

Sponsorowane

Krzysztof Olesiński 27 maja skończył 70 lat. Niestety wczoraj na stronie Ex Maanam pojawiła się informacja o jego nagłej śmierci:

„Ze smutkiem informujemy, że wczoraj w Londynie zmarł nagle w wieku 70 lat Krzysztof Olesiński, były basista zespołu Maanam, brat Ryszarda. Rodzinie i bliskim składamy szczere kondolencje”

Ze smutkiem informujemy, że wczoraj w Londynie zmarł nagle w wieku 70 lat Krzysztof Olesiński, były basista zespołu Maanam, brat Ryszarda. Rodzinie i bliskim składamy szczere kondolencje.

Posted by Ex Maanam on Monday, June 19, 2023
Sponsorowane

Kariera Olesińskiego.

Na samym początku swojej kariery Krzysztof współtworzył wraz z bratem Ryszardem zespół Piknik. Od 1979 muzyk rozpoczął współpracę z zespołem Maanam w którym występował w latach 1979-1980, 1992-2003. Wraz z legendarną kapelą stworzył 10 albumów: „Maanam”, „Ballady”, „Róża”, „Kolekcjoner”, „Łóżko”, „Hamlet”, „Rockandrolle”, „Klucz”, „Hotel Nirvana”, „Maanamania”. To m.in dzięki niemu możemy teraz słuchać utworów tj. „Boskie Buenos”, „Nic dwa razy”, „Wieje piaskiem od strony wojny”. W 2005 roku nagrał wraz z bratem płytę „Korzenie” na której znalazły się teksty Zbigniewa Książka. W 2006 roku wyjechał do Londynu, gdzie był dyrektorem artystycznym Telewizji Polskiej TVPL. Po śmierci Kory w 2018 roku Krzysztof Olesiński postanowił reaktywować grupę, gdyż czuł „moralny obowiązek”, aby oddać hołd nieżyjącej artystce. W 2019 roku zmieniono nazwę zespołu na „Ex Maanam”, a wokalistką została Aga Bieńkowska, która gra z grupą do tej pory.

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane