w ,

Bulwersujące słowa księdza o Tinie Turner. Tego wierni się nie spodziewali.

Źródło: timokefoto, pixabay

Tina Turner zmarła 24 maja 2023 roku. Niedługo po jego śmierci podczas mszy ksiądz wygłosił mocno bulwersujące kazanie w którym wspomniał o Tinie Turner. Ksiądz Michał Woźnicki wręcz grzmiał z ambony i bez ogródek podsumował co sądzi o Turner. Kontrowersyjne słowa duszpasterza wywołały prawdziwe poruszenie zarówno wśród wiernych będących na homilii jak i później w Internecie.

Msze święte prowadzone przez księdza Michała Woźnickiego co niedzielę trafiają do Internetu. Duchowny nagrywa bowiem homilię, aby nawet ci którzy nie mogą być obecni na mszy, mogli posłuchać słowa Bożego. Tego co usłyszeli w ostatnią niedzielę wierni chyba się nie spodziewali. Ksiądz Woźnicki nawiązał w swoim kazaniu do zmarłej kilka dni wcześniej Tiny Turner. Jego słowa nie spodobały się parafianom.

Sponsorowane

Ksiądz Michał Woźnicki o Tinie Turner. Ostre słowa kapłana.

Duchowny stwierdził, że Tina Turner promowała w swoich piosenkach typ kobiety nieskromnej za którą mężczyźni chodzą na kolanach. Nazwał artystkę „damulką” i „starą babą”, która odpowie w niebie, piekle lub czyśćcu za swoją twórczość:

Sponsorowane

„Pan Jezus już ją sądzi. Jest w niebie albo w piekle, albo w czyśćcu. Odpowie owa damulka za wszystkie swoje piosenki, którymi – obdarzona talentem Bożym – promowała typ kobiety, który jest typem przeciwnym skromności, czystości Matki Najświętszej. (…) Potrafiła występować z młodymi facetami, którzy za nią na kolanach chodzą”

Trzeba przyznać, że duchowny nie przebierał w słowach i jednoznacznie ocenił nieżyjącą piosenkarkę. Po publikacji mszy w Internecie zawrzało. Słowa księdza ostro skomentowała psychiatra Maja Herman:

„Tyle banałów w jednym miejscu… tak mało czasu. Chyba go boli najbardziej, że mężczyźni klękają przed kobietą… A wiadomo, że należy tylko klękać przed… Ech… A potem się dziwią, że następuje kryzys wiary”

Sponsorowane

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane