w

To już definitywny koniec serialu „Klan”? TVP odpowiada

Źródło: klan_tvp1/ Instagram

„Klan” to kultowy serial emitowany na antenie Telewizji Polskiej od 1997 roku. Niestety ostatnio pojawiły się w Internecie pogłoski, mówiące o tym, że „Klan” znika z anteny TVP. Co na to producenci?

Polacy pokochali rodzinę Lubiczów i z chęcią śledzili jej losy. Przez ten czas przez serial przewinęło się wielu aktorów, a część z nich tworzy serial od samego początku, aż do chwili obecnej. Jednak w ostatnim czasie coraz głośniej mówi się, o zakończeniu produkcji telenoweli. Jako główny powód podawany jest spadek oglądalności. Według statystyk ostatni sezon obejrzało ok. 990 tys. widzów, co stanowi spadek o około 100 tys. względem poprzedniego roku. Biorąc pod uwagę, że w najlepszych swoich czasach serial przyciągał przed antenę 10 mln widzów, jest to faktycznie mały odsetek wiernych fanów telenoweli. Co na to wszystko twórcy „Klanu”?

Sponsorowane

Klan znika z anteny? TVP odpowiada

Według informacji, do których dotarł serwis Plotek, fani serialu mogą spać spokojnie. Jak się okazuje, producenci są zadowoleni z obecnej oglądalności i nagrywają kolejne sezony. Już po wakacjach widzowie ponownie będą mogli śledzić losy serialowych postaci:

Sponsorowane

„Zmieniły się czasy. Każda produkcja, która jest długo na antenie, z roku na rok ma mniejszą oglądalność. Dziś w dobie streamingu seriale nie zbierają już przed telewizorem kilkumilionowej oglądalności. Prawie milion widzów dla produkcji, która nie jest wysokobudżetowa i jest na antenie TVP aż 26 lat, to bardzo dobry wynik. Często produkcje z dużo mniejszym stażem radzą sobie dużo gorzej. Trzeba się cieszyć z tego co jest”

podał informator Plotka

Telewizja Polska nie chce wprowadzać żadnych zmian i woli pozostać przy serialu, który Polacy już znają i kochają. Dla TVP nauczką była rezygnacja z „Plebanii” na rzecz „Galerii”, która nie przypadła do gustu widzom. Władze TVP nie chcą powtórzyć drugi raz swojego błędu:

„Dyrektor programowy po dyskusji z prezesem TVP nie widział innego wyjścia, jak tylko przedłużyć umowę z produkcją na kolejny sezon „Klanu”. Lepsze to co znamy i jest pewne. Nowe odcinki serialu zaplanowane są więc w TVP1 na ostatni tydzień sierpnia”

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane