w

To pierwszy taki przypadek w programie „Nasz nowy dom”

„Nasz nowy dom” od lat wzrusza fanów programu. Katarzyna Dowbor wraz z ekipą remontową odmienia życie ludzi, którzy nie są w stanie wyremontować swojego domu. Przez program przewinęła się już masa różnorodnych historii. Jednak ta, która wydarzyła się ostatnio, zdarzyła się pierwszy raz w historii programu. Katarzyna Dowbor pomogła niesłyszącej Anecie.

Tym razem bohaterką odcinka została pani Aneta. Kobieta mierzy się w życiu z dużą niepełnosprawnością, jaką jest brak słuchu. Uczestniczka programu nie słyszy od urodzenia i wychowuje samotnie córkę. Do momentu wystąpienia w show Polsatu rodzina żyła w tragicznych warunkach. Odpadający tynk, pleśń na ścianach i zimno… tak wyglądała codzienność uczestniczki programu.

Sponsorowane

Pani Aneta czuje się dyskryminowana przez pracodawców

W trakcie trwania programu okazało się, że pani Aneta mimo swojej niepełnosprawności zawsze chciała pracować. Brak słuchu sprawił, że czuła się dyskryminowana i żaden pracodawca nie chciał jej przyjąć do pracy:

Sponsorowane

„Czuję się wykluczona z powodu mojej wady słuchu. Nikt nie chce mnie przyjąć do pracy, a bardzo chciałabym pracować”

żaliła się uczestniczka

To pierwszy taki odcinek w historii. Katarzyna Dowbor pomogła niesłyszącej

Marzenia pani Anety były wyjątkowo skromne. Kobiecie zależało jedynie na naprawieniu pieca, którym mogłaby ogrzać dom oraz na pokoju dla nastoletniej córki:

„Marzy mi się, by w domu było ciepło. Żeby córka miała komfort, żeby dom był ocieplony, woda ciepła, ale dla mnie najważniejsze jest, by córka była szczęśliwa, by miała swój pokój”

Sponsorowane

Przypadek pani Anety zapisał się w historii, głównie dlatego, że była to pierwsza taka sytuacja od początku trwania programu. Katarzyna Dowbor, która komunikowała się z uczestniczką, dzięki pani Agnieszce, tłumaczce języka migowego, bez zastanowienia zakwalifikowała panią Anetę do odcinka i jej dom został wyremontowany. Co więcej bohaterka miała przyjemność spotkać się z aktorką Olgą Bończyk, która ma niesłyszących rodziców i doskonale wie, jak duży jest to problem w życiu codziennym.

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane