w

Katarzyna Dowbor zmaga się z nieuleczalną chorobą. Niezbędna okazała się operacja

O Katarzynie Dowbor zrobiło się ostatnio bardzo głośno. Wszystko przez jej konflikt z nowym dyrektorem programowym- Edwardem Miszczakiem spowodowany zwolnieniem prezenterki z programu „Nasz nowy dom”. W związku z całym zamieszaniem wokół jej osoby na światło dzienne wyszły nowe fakty z życia Dowbor. Gwiazda w przeszłości przeszła poważną operację, która zaważyła na jej dalszej karierze. Okazuje się, że Katarzyna Dowbor jest nieuleczalnie chora.

Katarzyna Dowbor prowadziła „Nasz nowy dom” przez 10 lat i stała się jego nierozerwalną częścią. W związku z decyzją o 'odmłodzeniu’ programu i zmianą prowadzącej w sieci wybuchła prawdziwa burza. W obronie prezenterki stanęli nie tylko fani, ale też znane osoby ze świata show-biznesu. Decyzja nowego dyrektora była dla Katarzyny wyjątkowo trudna, głównie przez to, że kobieta przeszła ciężką drogę, aby znaleźć się w telewizji.

Sponsorowane

Katarzyna Dowbor jest chora. Gwiazda cierpi na chorobę Gravesa-Basedowa

Okazuje się, że Katarzyna choruje na ciężką, nieuleczalną chorobę Gravesa- Basedowa, która powoduje wytrzeszcz oczu. W związku z tym prezenterka musiała brać sterydy, które znacząco zmieniły jej twarz i sprawiły, że stała się duża, księżycowa. Dodatkowo znana prezenterka poddała się operacji usunięcia tarczycy, co wiąże się dla niej z zażywaniem leków do końca życia:

„Mam chorobę Gravesa-Basedowa, która powodowała u mnie wytrzeszcz. I to nie obu oczu, tylko jednego, więc było to problematyczne. Potem był taki etap, że musiałam brać sterydy, po których moja twarz wyglądała bardzo źle – robiła się duża, księżycowa”

mówiła w rozmowie z Plejadą
Sponsorowane

Czym jest choroba Gravesa-Basedowa?

Wspomniana wyżej choroba jest schorzeniem autoimmunologicznym, co oznacza, że układ odpornościowy chorej osoby atakuje własne komórki i niszczy je. To wszystko sprowadza się do zaniku tarczycy i do kolejnych problemów związanych z jej nadczynnością.

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane