w

Jej odzywki niejednokrotnie były skandaliczne. Teraz życie Szczuki wygląda tak

Dziennikarka do bólu szczera, a momentami wręcz bezczelna. Kazimiera Szczuka sławę zyskała dzięki programowi „Najsłabsze ogniwo”. Jednak po serii wpadek słuch o niej zaginął. Jak potoczyła się kariera Kazimiery Szczuki?

Zagorzała feministka, działaczka polityczna, krytyczka literacka i nauczyciela akademicka- Kazimiera Szczuka. Dziennikarka zasłynęła dzięki programowi emitowanemu w stacji TVN „Najsłabsze ogniwo”, w którym nie szczędziła uczestnikom ostrych słów krytyki. Program był na antenie w latach: 2004-2005. Szczuka nie dość, że ostro komentowała i wypominała uczestnikom brak kompetencji, to równie często kpiła np. z ich wyglądu zewnętrznego:

Sponsorowane

„Ale musisz ciężko pracować, bo wyglądasz, jakby urząd z ciebie ostatnie soki wyciskał (…) Taki chudy, wątły (…)”.

wyśmiewała jednego z uczestników.

Kariera Kazimiery Szczuki zaczęła się w telewizji, a zakończyła na programach radiowych

Sponsorowane

Tego typu sytuacje nie były jedynymi w karierze Kazimiery. Już wcześniej zwolniono ją za nadużywanie wulgaryzmów z Telewizji Polskiej, gdzie prowadziła program „Pegaz”. Później było jeszcze gorzej. Szczuka przeprowadziła słynny wywiad z Pawłem Jabłońskim- wiceministrem spraw zagranicznych, w którym myliła fakty, daty i nie dopuszczała wiceministra do głosu. Padło wtedy wiele zapamiętanych jej wyrażeń: „Nie, nie skończy pan tego zdania” czy „Chciałabym, żeby pan przestał mówić”. Mimo że publicystka przyznała się do błędu i oznajmiła, że jej wywiad był głupi i chamski stacja pozwoliła jej na dalszą pracę. Szczuka tak podsumowała tamtejszą audycję w RMF FM:

„Moja pierwsza audycja w RMF była okropna. Zupełnie bezsensownie zaatakowałam gościa, przerywałam mu, krzyczałam na niego, właściwie nie dawałam mu dojść do słowa. To było niegrzeczne, niekulturalne, niestosowne, niegodne, po prostu głupie i chamskie”

Dziś podczas rozmowy z Markiem Beylinem w ramach cyklu dyskusji "Biografia, autobiografia, społeczeństwo". Temat –…

Posted by Kazimiera Szczuka on Wednesday, March 24, 2021

Później był kolejny głośny wywiad z przewodniczącym PSL, gdzie Kazimiera pomyliła nazwy stacji, co przelało czarę goryczy wśród słuchaczy. Mimo że wielu z nich naciskało, aby zwolnić kontrowersyjną prowadzącą, RMF nadal publikuje jej wywiady. Wywiad z Kazimierą pojawia się w radiu co tydzień, a niedawno jej gościem był minister Michał Wójcik.

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane