w

Widzowie pokochali go za rolę Solejuka w „Ranczu”. Czym teraz zajmuje się aktor?

Widzowie pokochali go za rolę Solejuka w „Ranczo”. Nikt nie wie jednak, że przed serialem ledwo wiązał koniec z końcem i nie miał pieniędzy na czynsz. Jak Sylwester Maciejewski żyje dziś, kiedy produkcja serialu dobiegła końca?

Sylwester Maciejewski od 2006 roku grał rolę Solejuka w popularnym serialu TVP. Każdy fan „Rancza” doskonale kojarzy słynną ławeczkę pod sklepem i przesiadujących tam pijaczków. Jednym z nich był właśnie Maciejewski. Kłótliwy i mało przykładny mąż i ojciec zyskał przychylność widzów, którzy docenili jego kunszt aktorski. Okazuje się, że gdyby nie rola Solejuka, Maciejewski mógł być w niezłych opałach. Jak sam przyznał, w okresie przed serialem był w bardzo trudnej sytuacji finansowej.

Sponsorowane

Jak teraz żyje Sylwester Maciejewski, słynny Solejuk?

Sylwester Maciejewski od młodzieńczych lat był aktorem teatralnym i filmowym. Jednak angaże, które dostawał, były raczej epizodyczne, a zarobki marne. Mimo to aktor nie chciał rezygnować z zawodu i przenosić się do innej branży:

Sponsorowane

„Próbowałem dorabiać na różne sposoby, ale zmiana zawodu nie przyszła mi do głowy. Może jestem po prostu stworzony do aktorstwa. Tę pracę ubóstwiam i przez cały ten trudny czas wmawiałem sobie, że nie ma takiej rury, której nie można odetkać… „

mówił w jednym z wywiadów dla TVP

W tym trudnym finansowo czasie, również życie prywatne Maciejewskiego zaczęło się sypać. Okazało się, że jego żona jest chora i ma nowotwór. Na szczęście leczenie przyniosło oczekiwany efekt i kobieta wróciła do zdrowia. Wkrótce aktor dostał angaż do serialu „Ranczo” i wszystko zaczęło się układać po jego myśli. Stał się rozpoznawalny i doceniany przez reżyserów. Teraz kiedy produkcja „Rancza” dobiegła końca, aktor gra w innych serialach, a także tworzy słuchowiska w radiowej „Jedynce”. Maciejewski ma jeszcze jedno duże marzenie, na które składa pieniądze:

„Muszę jeszcze trochę pieniędzy uskładać, żeby zrobić sobie tam prywatny dom starców. Marzy mi się stara góralska chałupa”

mówił w jednym z wywiadów

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane