w

Znaleziono notatnik Czesława Niemena. Tak brzmi jego prawdziwe nazwisko.

Źródło: rockmetalnews_/ Instagram

Czesław Niemen jest ikoną polskiej muzyki. Nie ma chyba w Polsce osoby, która nie znałaby utworów tj. „Sen o Warszawie”, „Wspomnienie”, „Dziwny jest ten świat”. Nie ma chyba osoby, która nie znałaby nazwiska Czesław Niemen… ale czy rzeczywiście. Okazuje się, że mało kto wie, że nie było to jego prawdziwe nazwisko, a jedynie pseudonim artystyczny. Jak naprawdę nazywał się Czesław Niemen?

Czesław Niemen jest jedną z największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Artysta zmarł w 2004 roku, przeżywszy 65 lat. Na minionym Festiwalu w Opolu podczas koncertu 'Czas ołowiu’ oddano hołd zmarłym artystom, wśród nich znalazł się Czesław Niemen. Piosenkarz miał niezwykle barwne życie, jednak nie zabrakło w nim zagmatwanych historii. Kilka lat temu znaleziono pamiętnik piosenkarza w którym znalazło się jego prawdziwe nazwisko.

Sponsorowane

Jak naprawdę nazywał się Niemen? Znaleziono prywatne zapiski artysty.

Czesław Niemen urodził się w Starych Waliszkach- małym miasteczko na terenie Białorusi. Mało kto wie, że nazwisko Czesław Niemen, było jedynie jego pseudonimem artystycznym. Zeszyt z jego prywatnymi zapiskami został odnaleziony kilka lat temu w domu rodzinnym piosenkarza. Co ciekawe odnalazły go dwie dziewczyny, które bez pozwolenia weszły na teren jego zniszczonego domu. W środku znalazło się nazwisko Czesław Wydrzycki. Artysta na samym początku swojej kariery nosił nazwisko dwuczłonowe Niemen-Wydrzycki. Szybko jednak za radą krytyków muzycznych zrezygnował z rodowego członu.

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane