w

26-latek zalał wodą patelnię z płonącym olejem. Doszło do ogromnego wybuchu

Eksplozja w mieszkaniu w miejscowości Golub-Dobrzyń. 26-latek próbując gasić palącą się patelnię, zrobił coś, co doprowadziło do wybuchu. Mężczyzna trafił do szpitala.

Eksplozja w mieszkaniu w kujawsko-pomorskim

Sponsorowane

Ten dzień w bloku przy ul. M. Konopnickiej miał wyglądać zupełnie inaczej. 19 sierpnia około godziny 12:00 jeden z mieszkańców Gołubia-Dobrzynia w województwie kujawsko-pomorskim przygotowywał dla siebie posiłek. Kiedy na moment wyszedł z kuchni, rozgrzany olej zaczął się palić. Zdenerwowany 26-latek zalał go zimną wodą i doprowadził w ten sposób do wyrzutu substancji olejowej. Siła wybuchu była tak duża, że nadciśnienie wyrzuciło na zewnątrz drzwi balkonowe i okno.

Inne mieszkania nie zostały uszkodzone

Sponsorowane

Mężczyzna doznał oparzeń przedramienia i prawej dłoni. Musiał trafić do szpitala. Strażacy od razu określili, co przyczyniło się do wybuchu. Łukasz Buczek poinformował, że sprawdzono również sąsiadujące mieszkania i stwierdzono brak uchybień konstrukcyjnych. Stwierdzono jedynie uszkodzenia elewacji znajdującej się w okolicy okna i drzwi balkonowych.

Kampanie informacyjne

Zdjęcia z wybuchu trafiły na fanpage Komendy Powiatowej Policji Straży Pożarnej. Działanie to było celowe. Policja chciała w ten sposób przestrzec i przypomnieć coś, co wielu z nas zapamiętało z lekcji fizyki. Straż pożarna wielokrotnie udostępnia nagrania, na których widać skutki zalania gorącego tłuszczu, zimną wodą. Szkoda, że 26-latek zapomniał o tej ważnej zasadzie, gdy zobaczył palący się ogień.

19 sierpnia o godz. 12:22 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Golubiu-Dobrzyniu wpłynęło zgłoszenie o…

Posted by Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Golubiu-Dobrzyniu on Saturday, August 19, 2023
Sponsorowane

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane