w

Doda ostro skrytykowała pomnik postawiony na cześć Violetty Villas. Zgadzacie się z jej słowami?

Źródło: violettavillas1/ Instagram

10 czerwca odsłonięto pomnik Violetty Villas, który powstał dzięki zbiórce fanów artystki. Jednak pomysł pomnika nie wszystkim przypadł do gustu. Doda o pomniku Villas wypowiedziała się jednoznacznie i bardzo krytycznie. Dlaczego?

Pomnik Violetty Villas stanął w rodzinnym mieście artystki w Lewinie Kłodzkim przy ul. Obrońców Warszawy. Jego pomysłodawcą było Stowarzyszenie Obywatelskie „Kulturalny Zakątek”. Jednak sama inicjatywa to nie wszystko. Należało jeszcze zebrać 100 tys. zł. Właśnie tyle kosztował monument, który ostatecznie powstał dzięki pieniądzom zebranym przez fanów artystki. I właśnie ten fakt oburzył inną znaną piosenkarkę- Dodę. Doda nie przebierała w słowach i bez ogródek wypowiedziała się na temat figury.

Sponsorowane

Doda o pomniku Villas: „Martwy nie wie, że jest martwy tak samo, jak głupi nie wie, że jest głupi”

Doda przyznała, że miała przyjemność widzieć pomnik Violetty i absolutnie nie neguje tego, że jest piękny, ale… Co kryje się za tym ale? Doda nagrała InstaStories w którym wytłumaczyła, że artyści potrzebują być docenieni za życia, a nie po śmierci i żadne pomniki, nazwy ulic i odznaczenia im tego nie zastąpią:

„Żadne pomniki, żadne nazwane ulice, żadne niesamowite odznaczenia po śmieci nikogo nie obchodzą. Artyści pragną być docenieni za życia”

Sponsorowane

Dorota przypomniała, że przecież wszyscy wiedzieli w jak tragicznej sytuacji życiowej była Violetta przed swoją śmiercią, jednak wtedy nie mogła liczyć na żadną pomoc:

„Zwłaszcza taki przypadek Violetty Villas. Kompletnie nikt nie interweniował w jej ostatnich latach życia. Każdy dokładnie wiedział, w jak tragicznej sytuacji się znajduje”

„Doceniajmy ludzi za życia, pomagajmy artystom za życia”

Sponsorowane

Przypomnijmy, że wielka diwa Violetta Villas pod koniec życia była pod opieką kobiety, która znęcała się nad artystką psychicznie i fizycznie. Opiekunka izolowała Villas w domu, gdzie ją głodziła, podawała alkohol i zamykała w zimnym pokoju. Od 2006 roku Villas przebywała w szpitalu psychiatrycznym.

Doda swoje InstaStories skwitowała słowami:

„Martwy nie wie, że jest martwy tak samo, jak głupi nie wie, że jest głupi”

Sponsorowane

Zobacz również:

  • Źródła:
  • www.fakt.pl Zewnętrzne źródło
  • Miniatura:
  • Źródło: violettavillas1/ Instagram

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane