w ,

Wniosek na dofinansowanie do gazu w 2023 roku. Nie przegap ważnych terminów.

SUWANNAR KAWILA, SUWANNAR KAWILA

W dobie wysokiej inflacji i wysokich rachunków za żywność i rachunki związane z utrzymaniem domu, każda pomoc finansowa jest na wagę złota. W grudniu 2022 roku przegłosowano ustawę o ochronie odbiorców paliw gazowych. W związku z tym właściciele domów i mieszkań ogrzewanych gazem mogą liczyć na dodatkowe pieniądze.

Kto może liczyć na dofinansowanie?

Sponsorowane

O zwrot 23 % Vat-u za gaz mogą się starać osoby, które ogrzewają swoje dobytki gazem. Co ważne zwrot nie dotyczy osób, które korzystają z gazu do podgrzewania wody i przygotowywania posiłków. Drugim ważnym warunkiem jest kryterium dochodowe wyliczane jak w przypadku dodatku osłonowego oraz zgłoszenie pieca do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Dofinansowanie ma trafić do rodzin najuboższych. Comiesięczny dochód rodziny nie może przekraczać 2100 zł w przypadku gospodarstwa jednoosobowego i 1500 zł w przypadku gospodarstw wieloosobowych.

Kiedy i gdzie złożyć wniosek?

Sponsorowane

Wniosek można złożyć przez aplikację mObywatel, a także w urzędzie właściwym do twojego miejsca zamieszkania. Sam formularz jest prosty i zawiera tylko podstawowe informacje: imię i nazwisko, Pesel, numer i serię dokumentu tożsamości, miejsce zamieszkania, telefon kontaktowy, numer konta do zwrotu. Do wniosku należy dołączyć: dowód opłacenia faktury, kopię umowy podpisaną z dostawcą gazu i kopię faktury potwierdzającej zakup pieca. O zwrot można się starać po opłaceniu pierwszej faktury za gaz w 2023 roku. Mamy na to aż 30 dni.

Zobacz również:

Sponsorowane
  • Źródła:
  • regiodom.pl Zewnętrzne źródło
  • Miniatura:
  • SUWANNAR KAWILA, SUWANNAR KAWILA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane