w ,

Julia K. i Maciej M. mają poważne problemy. Celebryci staną przed sądem?

Znany aktor Maciej M. i influencerka Julia K. z zarzutami. Celebryci zaliczyli niezłą wpadkę, która może ich dużo kosztować. Jak ustaliło TVP Info, warszawska prokuratura skierowała przeciwko młodym gwiazdom akt oskarżenia, dotyczący promocji napojów alkoholowych.

Julia K. i Maciej M. z zarzutami. Grozi im wysoka grzywna

Sponsorowane

18 kwietnia do sądu w Warszawie trafił akt oskarżenia znanych celebrytów. Skierowała go Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota. Aleksandrę Skrzyniarz – rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie, potwierdziła informacje podane przez TVP Info. Julia K. i Maciej M. reklamowali w sieci napoje alkoholowe, co w Polsce jest zabronione. Za ten czyn grozi im kara grzywny od 10 do 500 tys. złotych. Maciej M. 31 sierpnia 2021 r. i 6 lipca minionego roku promował w sieci włoskie piwo i szkocką whisky. Natomiast Julia K. złamała obowiązujące przepisy 23.06.2022 roku.

„Prokuratorzy oskarżyli Julię K. i Macieja M. o reklamowanie napojów alkoholowych wbrew przepisom ustawy o wychowaniu w trzeźwości i o przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Grozi za to kara grzywny od 10 do 500 tys. zł”

poinformował serwis tvp.info
Sponsorowane

Zasady promocji alkoholu w Polsce

To nie pierwsi celebryci, którzy usłyszeli tego typu zarzuty. W sądzie są już sprawy Tomasza Lisa, Kuby Wojewódzkiego i Janusza Palikota. Jednak Julia K. i Maciej M. są w tym zacnym gronie najmłodsi. W Polsce istnieje zakaz promocji napojów alkoholowych z wyjątkiem piwa. Piwo może być reklamowane jednak z zachowaniem kilku ścisłych zasad:

  • nie może przedstawiać osób małoletnich i być do nich skierowane
  • nie może łączyć picia alkoholu z prowadzeniem pojazdów i sprawnością fizyczną
  • nie może zawierać stwierdzeń, że alkohol leczy i pomaga
  • nie może zachęcać do nadmiernego spożywania alkoholu
  • nie może przedstawiać abstynencji w negatywny sposób
  • nie może podkreślać zawartości alkoholu w celu podkreślenia jakości napoju alkoholowego
  • nie może wywoływać skojarzeń seksualnych, relaksacyjnych i związanych z sukcesem zawodowym lub życiowym
Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane