w ,

Coraz droższe utrzymanie samochodu. Sprawdź za co zapłacisz więcej w 2023 roku.

marchenko_family

Rok 2023 przynosi kolejne podwyżki cen żywności i kosztów utrzymania domu. Ale nie tylko. Z podwyżkami muszą się liczyć również właściciele samochodów.

Wyższa kara za nie opłacenie w terminie OC, wyższe ubezpieczenie, ale też wyższa kara za nie opłacone radio. Abonament za radio samochodowe, nie dotyczy słuchania konkretnych stacji radiowych, ale jest obowiązkowy w przypadku posiadania samego odbiornika. Dotyczy to wszystkich samochodów również tych wynajmowanych i leasingowanych.

Sponsorowane

Ile wynosi abonament za radio samochodowe w 2023 r.?

Od stycznia 2023 roku wzrosły stawki za posiadanie radia w samochodzie. Ich wysokość zależna jest okresu na który abonament chcemy wykupić. Od tego roku stawki wyglądają tak:

  • 8,70 zł za abonament miesięczny
  • 16,90 zł za abonament dwumiesięczny
  • 25,10 zł za kwartał
  • 94 zł za rok
Sponsorowane

Wyższe stawki oznaczają również wyższe kary za nieopłacenie podatku. Kara naliczana jest jako 30-krotność miesięcznej stawki, czyli w 2023 roku wynosi 261 zł.

Jeśli kierowca wcale nie opłaca abonamentu, będzie musiał wyrównać zaległe składki, a jeśli nie zostanie wskazana konkretna data zaległości, kara będzie naliczona od momentu podpisania umowy kupna-sprzedaży.

W przypadku osób prywatnych opłacenie abonamentu obejmuje wszystkie posiadane odbiorniki.

Sponsorowane

Zgodnie z wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego z 12.03.2015 r. każdy samochód może zostać skontrolowany przez pracownika Poczty Polskiej. Co ważne osoby prywatne, które opłacają domowy abonament radiowo-telewizyjny nie muszą opłacać już tego samochodowego, gdyż obejmuje on wszystkie posiadane odbiorniki.

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane