w , ,

5,5 tysiąca złotych emerytury. Dla kogo?

MEDITERRANEAN, Getty Images Signature

Od 1 marca 2023 r. wchodzą w życie nowe przepisy podnoszące kwotę emerytury dla seniorów. Świadczenie wzrośnie aż o 500 zł. Komu należy się wyższa emerytura?

Mówiąc o seniorach mamy tu na myśli osoby, które ukończyły 100 lat. Co ważne chodzi o osoby, które ukończyły sędziwy wiek w 2023 roku, a nie o te, które już ten wiek mają. Na chwilę obecną „świadczenie honorowe” to kwota 4944,79 zł, a od marca będzie to już kwota 5540,25 zł.

Sponsorowane

Masz rentę lub emeryturę? Nie musisz wnioskować o świadczenie.

Osoby, które pobierają rentę lub emeryturę nie muszą specjalnie wnioskować o przyznanie świadczenia, gdyż automatycznie trafiają na listę do wypłaty. Pozostałe osoby muszą złożyć wniosek samodzielnie lub za pomocą pełnomocnika.

Sponsorowane

Na ten moment w Polsce mamy 2,7 tysiąca osób z trzycyfrową liczbą lat.

Na ten moment w Polsce świadczenie pobiera 2,7 tysiąca osób. Na wyższą kwotę mogą jednak liczyć tylko te osoby, które w 2023 r. osiągną wiek stu lat. Dr Antoni Kolek z Instytutu Emerytalnego sprzeciwia się nowym zasadom, uważając je za niesprawiedliwe wobec pozostałych sędziwych osób. Ze sprawą zwrócono się do resortu rodziny, ten jednak odrzucił prośbę o waloryzację świadczenia dla wszystkich.

Zobacz również:

Sponsorowane
  • Źródła:
  • www.money.pl Zewnętrzne źródło
  • Miniatura:
  • MEDITERRANEAN, Getty Images Signature

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane