w

44-latek znalazł nad jeziorem sporą sumę pieniędzy. Pilnie poszukiwany właściciel

To miał być zwykły wypad nad Jezioro Pławniowickie. 44-letni mieszkaniec Gliwic nawet nie spodziewał się, że uda mu się znaleźć na miejscu taką niespodziankę. W charakterystycznym opakowaniu leżącym nad jeziorem mężczyzna znalazł pieniądze i to nie małe.

Znalazł pieniądze nad jeziorem. Policja nie ujawniła dokładnie, jaka suma znajdowała w pudełku

Sponsorowane

14 sierpnia na 44-latka z Gliwic czekała wyjątkowo przyjemna niespodzianka. Mężczyzna odpoczywał nad Jeziorem Pławniowckim w miejscowości Niewiesze w województwie śląskim. W trakcie wypoczynku jego wzrok przykuło tajemnicze pudełko, które leżało na ziemi. Jakie było jego zdumienie, kiedy po otwarciu zauważył sporą sumę pieniędzy. Szczęśliwy znalazła nie przywłaszczył sobie zawartości, a zgłosił sprawę na policję. Okazało się, że w środku znajdowała się suma oscylująca pomiędzy 10, a 20 tys. złotych. Policja nie ujawniła jaka dokładnie kwota, aby zweryfikować osobę, która będzie podawać, że pieniądze należą właśnie do niej:

„Mowa o kwocie pomiędzy 10 a 20 tysiącami złotych. Pieniądze umieszczone były w charakterystycznym opakowaniu. Aby odzyskać zgubę, właściciel będzie musiał podać kwotę oraz opisać wspomniane opakowanie”

mówił policjant z Gliwic
Sponsorowane

Na zgłoszenia czeka podinspektor Grzegorz Franik

Każdy kto twierdzi, że pieniądze były jego własnością, może zgłaszać się w tej sprawie do podinspektora Grzegorza Franika, naczelnika Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Pyskowicach, tel. 47 8590 566, e-mail: [email protected].

Co robić gdy znajdzie się pieniądze?

W przypadku gdy wiemy, do kogo zguba może należeć (dowód, adres) policja radzi, aby zgubę oddać właścicielowi bezpośrednio, lub wysłać pocztą. W innym wypadku, kiedy nie znamy właściciela, zguba powinna trafić na policję lub do biura rzeczy znalezionych.

Sponsorowane

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane