w

Już nie znicze, czy wiązanki. Hieny cmentarne kradną całe nagrobki…

Źródło: pixabay

Do skandalicznego zdarzenia doszło w Lubinie w województwie dolnośląskim. Złodzieje nie ukradli z cmentarza zniczy, czy kwiatów, a całe… nagrobki. Policja prosi wszystkich świadków zdarzenia o pomoc w namierzeniu świadków kradzieży.

Aż ciężko nazwać to, co wydarzyło się w ostatnich dniach na cmentarzach w województwie dolnośląskim. 9 sierpnia na policji pojawiły się aż trzy zgłoszenia kradzieży nagrobków z trzech różnych cmentarzy. Bezczelni złodzieje okradli groby w Raszowie, Gogołowicach i Miłoradzicach pozostawiając na miejscu jedynie kupki piasku. Sylwia Serafin- rzeczniczka prasowa policji w Lubinie poinformowała:

Sponsorowane

„Do lubińskich policjantów zgłosiły się trzy rodziny, które poinformowały o kradzieży nagrobków ich bliskich z cmentarzy w Raszowej, Gogołowicach i Miłoradzicach. Złodzieje całkowicie zdemontowali, a następnie wynieśli nagrobki, bezczeszcząc miejsce spoczynku zmarłych”

Złodzieje ukradli całe nagrobki- skandaliczne przestępstwo.

Policja wprost mówi o tym, że jest to wyjątkowo skandaliczne przestępstwo. Funkcjonariusze podejrzewają, że do zdarzenia mogło dojść na przełomie lipca i sierpnia. Funkcjonariusze proszą o pomoc każdego kto mógł coś widzieć, lub kto widzi na cmentarzu podejrzanie zachowujące się osoby. Rzeczniczka lubińskiej policji zaapelowała do okolicznych mieszkańców:

Sponsorowane

„Policjanci proszą potencjalnych świadków tego skandalicznego przestępstwa o zgłaszanie się osobiście do Komendy Powiatowej Policji w Lubinie przy ul. Traugutta 3 bądź telefonicznie pod numerem alarmowym 112. Bezpośrednio do prowadzącego postępowanie pod numerem telefonu 47 8743 292 lub do oficera dyżurnego: 47 8743 200”

„Wystarczy krótka informacja, szybki przekaz, że widzimy podejrzaną sytuację. Policjanci sprawdzą każdy sygnał i każdy cmentarz, z którego będzie pochodziło takie zgłoszenie”

mówiła Sylwia Serafin

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane