w

Zagraża polskim uprawom…wyrządził wiele szkód u naszych zachodnich sąsiadów. Niemcy apelują!

edbo23, pixabay

Niemcy ostrzegają Polaków przed groźnym drapieżnikiem, który wyrządził wiele szkód w ich kraju, a obecnie coraz częściej widziany jest w Polsce.

Niszczą uprawy, zjadają ssaki, gady, ptaki i ich jaja.

Sponsorowane

Szop pracz bo o nim mowa żyje w Brandenburgii, ale coraz częściej widziany jest również w Polsce. Wciąż rosnąca ilość tych małych ssaków, może być zagrożeniem dla ludzi jak i całego środowiska naturalnego, ostrzegają Niemcy. Dlaczego ten mały ssak nie jest mile widziany u naszych zachodnich sąsiadów? Szop poluje nocą i zjada małe ssaki, gady, ptaki i ich jaja. Szukając pożywienia niszczy uprawy.

Szopy mogą być nosicielami groźnych chorób.

Sponsorowane

Szop jest również ogromnym zagrożeniem dla człowieka, gdyż jest nosicielem wielu chorób, w tym wścieklizny. Jak się okazuje tych małych ssaków ciężko się pozbyć, gdyż szybko się rozmnażają. Na ten moment największy szop pracz spotkany w naszym kraju ważył 10 kg. Populacja wciąż rośnie. Dorosłe drapieżniki doskonale pływają i wspinają się po drzewach. Wypierają ptaki z siedlisk, kaczki, kuny i tchórze. Dostają się na strychy domów, gdzie niszczą znajdujące się tam rzeczy. Według Niemców jeśli szybko coś z nimi nie zrobimy, musimy liczyć się z dużymi problemami nie tylko związanymi z ekosystemem, ale również z groźnymi chorobami.

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane