w ,

Zabójca Anastazji w najcięższym więzieniu w Grecji o zaostrzonym rygorze

Od śmierci Anastazji minęły już prawie trzy tygodnie. Mimo że wciąż nie potwierdzono kto zamordował Polkę, policja ma w rękach głównego podejrzanego, którym jest Salahuddin S. 32-latek od 16 czerwca przebywał w więzieniu na wyspie Kos. Jednak według najnowszych informacji prawdopodobny zabójca Anastazji, został przewieziony do więzienia o zaostrzonym rygorze.

Salahuddin S. usłyszał zarzut gwałtu i zabójstwa Anastazji Rubińskiej z Wrocławia. Dowody zebrane w jego domu, dane z karty telefonicznej oraz bilet do Włoch, zakupiony po zaginięciu Polki wskazują, że to właśnie on dopuścił się tego makabrycznego czynu. Na niekorzyść Banglijczyka świadczy również treść sms-ów wysyłanych do znajomych. Miał on w nich pisać, że zrobił coś strasznego i musi szybko upuścić Grecję. Jeden z greckich policjantów, George Kalliakmanis, przyznał: „Zarówno nagrania z kamer, jak i sygnały telefonów, wskazują na jego winę”.

Sponsorowane

Domniemany zabójca Anastazji przewieziony do więzienia Korydallos

Dziś już wiemy, że w nocy z 28/29 czerwca Salahuddina przetransportowano do więzienia na południu Grecji. Korydallos jest jednym z najcięższych więzień w tym kraju. To właśnie tutaj mieszkaniec Bangladeszu ma oczekiwać na proces. Zakład karny, do którego go przewieziono, znajduje się na obrzeżach Aten w Pireusie. Jak ustalił Super Express, jest to placówka o zaostrzonym rygorze, w której nie ma co liczyć na taryfę ulgową. Korydallos cieszy się niezbyt dobrą sławą, a wokół więzienia krążą niezbyt pochlebne pogłoski. Za zamkniętymi murami panują bardzo ciężkie warunki, a miejsce jest przepełnione więźniami najgorszego kalibru. Wiele z organizacji zajmujących się prawami człowieka krytykowało placówkę za nieludzkie traktowanie skazanych.

Sponsorowane

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane