w

Drożyzna w Zakopanem. Cena parkingu nad Morskim Okiem zwala z nóg

Zakopane z roku na rok staje się coraz droższe. Nie chodzi już tylko o ceny kwater, jedzenia czy atrakcji. Okazuje się, że już samo zaparkowanie auta podczas kilkudniowego pobytu, generuje bardzo duże koszty. Sprawdziliśmy, jaka jest w tym roku cena parkingu nad Morskim Okiem, które jest dla wielu turystów głównym punktem wycieczki. Okazuje się, że wysokie ceny za parking nie odstraszają wczasowiczów, a przed wejściem do Parku ustawiają się w sezonie olbrzymie kolejki.

Wysokie ceny za parking pod Tatrami

Sponsorowane

Wakacje w Tatrach stają się powoli przyjemnością jedynie dla bogatych. Pewną opcją oszczędności jest zakup biletów parkingowych online, przed samym wyjazdem. Bilety możesz kupić przez stronę Tatrzańskiego Parku Narodowego, a jedyną opcją zakupu jest bilet na cały dzień. I taki bilet jednodniowy dla auta do 5 metrów to koszt 55 zł, a dla samochodów dłuższych, 85 zł. Kierowcy jednośladów będą musieli zapłacić 39 zł.

„Kto pierwszy, ten lepszy”

Konkretna cena zależy od wielu czynników. Są to m.in. data zakupu, frekwencja na parkingu i ilość dni. Przy pobycie trzy lub czterodniowym można liczyć się z kosztami w wysokości 200-300 zł. Zaletą zakupu biletu przez Internet jest jego prosta i przejrzysta forma. Transakcję możemy opłacić bardzo szybko, korzystając z przelewu, karty, czy Blika. Minusem wcześniejszego zakupu jest to, że nie gwarantuje on wjazdu na najbliższy parking i wciąż obowiązuje zasada – kto pierwszy, ten lepszy. Ważna informacja jest taka, że zakupiony bilet parkingowy nie daje nam również możliwości wejścia do parku. Do biletu parkingowego należy w tym wypadku doliczyć 9 zł lub 4,50 w przypadku wersji ulgowej. Za wejście do parku nie płacą jedynie dzieci do lat 7.

Sponsorowane

TPN zaznaczył, że e-bilety wprowadzono, aby zlikwidować kolejki i przyspieszyć proces parkowania pod Tatrami. Mimo to warto wybierając się nad Morskie Oko, pojawić się na miejscu wczesnym rankiem, aby uniknąć późniejszych niedogodności i nerwów związanych z dużymi tłumami.

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane