w

Padł kolejny rekord! Znamy końcowy wynik 31. Finału WOŚP!

Źródło: Jurek Owsiak/ Facebook

Jurek Owsiak ogłosił dziś ostateczny wynik 31. finału WOŚP. To kolejny rekord na koncie Fundacji. Wielka Orkiestra jeszcze nigdy nie zebrała tak ogromnej kwoty. Pieniądze zostaną przeznaczone na walkę z sepsą.

Wielka Orkiestra podała oficjalną i ostateczną kwotę corocznej zbiórki. 31. finał WOŚP odbył się 29 stycznia. Pieniądze na walkę z sepsą zbierało 1653 sztaby w Polsce i 87 sztabów poza granicami naszego kraju. Zbiórka została przeprowadzona w 25 państwach. W dzień finału zebrano 154 606 764 zł, ale ostateczny wynik przerósł najśmielsze oczekiwania Polaków i organizatorów.

Sponsorowane

Ostateczny wynik 31. finału WOŚP zaskoczył wszystkich. Padł kolejny rekord na koncie fundacji

Sponsorowane

Padł nowy rekord! Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała podczas 31. finału niebagatelną kwotę: 243 259 387 zł i 25 groszy. Podczas oficjalnej konferencji Jurek Owsiak podziękował wszystkim zaangażowanym za bezinteresowną pomoc. W ostrych słowach odniósł się do partii rządzącej. Owsiak odniósł się do raportu NIK-u i do opieszałości Ministerstwa Zdrowia, które jest oporne na współpracę. We wspomnianym wyżej raporcie kontrolerzy zgłaszali konieczność zmian dotyczących monitorowania i leczenia sepsy, ale nie doczekali się żadnej odpowiedzi ze strony rządu.

„Możemy za zebraną sumę skutecznie walczyć z sepsą, ale wcześniej mówiłem, że do tej walki potrzebne są dwie strony. Potrzebny jest system, Ministerstwo Zdrowia ze swoimi rozporządzeniami i decyzjami, aby w tym obszarze zadziało się dobrze. Mówiłem o wynikach kontroli NIK-u i żaden z postulatów NIK-u nie został wprowadzony w życie”

mówił Jerzy Owsiak w TVN24

Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu diagnozującego sepsę, który trafi do 200 szpitali

Jurek Owsiak zapowiedział zakup sprzętu ratującego życie w przypadku sepsy. Wspomniany sprzęt ma zostać zakupiony 24 maja i trafić do 200 szpitali w Polsce. Urządzenia o których mówił Owsiak mają szybko rozpoznawać chorobę, dzięki czemu będzie możliwa szybka reakcja ratująca życie chorego.

„Są to urządzenia, które będą diagnozowały. Jeśli pacjent znajdzie się w tej sytuacji, że będzie podejrzenie sepsy, kiedy będzie ogromna gorączka i będzie trzeba szybko działać, w ciągu kilku godzin będzie go można zdiagnozować i skutecznie podać mu te lekarstwa, które będą skutecznie walczyły z sepsą”

poinformował Owsiak

Owsiak zadeklarował również, że jak najbardziej jest przychylnie nastawiony do współpracy z rządem:

„Minister zdrowia wysłał w naszą stronę bardzo miłe zdanie, że nasze działania są potrzebne i że jest to konkretne wspomaganie polskiej służby zdrowia. Jesteśmy absolutnie chętni do współpracy, panie ministrze”Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane