w

Wojsko wzywa mężczyzn poniżej 55 roku życia na obowiązkowe szkolenia.

Johncairns, Getty Images Signature

Wojsko planuje przeszkolić w tym roku 200 tys. żołnierzy z rezerwy pasywnej. Pierwsze listy zostały wysłane końcem 2022 roku. Tym razem wzywane są konkretne osoby, które mają szczególne kwalifikacje. O jakich kwalifikacjach mowa?

Ćwiczenia wojskowe mają objąć nie tylko rezerwistów, ale też osoby bez doświadczenia, którzy mają przydziały mobilizacyjne.

Sponsorowane

Jak poinformowała ppłk Justyna Balik- rzeczniczka Centrum Rekrutacji:

„Chcemy przeszkolić głównie tych, którzy mają już nadane przydziały mobilizacyjne (…) Oprócz tego planujemy, by w ćwiczeniach udział wzięła też niewielka grupa osób bez doświadczenia — maksymalnie do 3 tys. — posiadająca atrakcyjne dla wojska kwalifikacje”

Sponsorowane

Na wezwanie musi być przygotowany tzw. „biały personel”

Grupą docelową w tym roku jest tzw. „biały personel”, czyli lekarze, pielęgniarki i weterynarze. Na wezwanie muszą być przygotowani także: informatycy, tłumacze, elektrotechnicy i kierowcy. Szkolenie potrwa 2 dni i ma na celu zapoznanie się ze specyfiką służby wojskowej. Każdy przypadek będzie oceniany indywidualnie. Istnieje możliwość odwołania się od wezwania.

Kto może się odwołać od wezwania?

  • osoby, które mają pod opieką starszych lub chorych
  • osoby prowadzące jednoosobową działalność
  • osoby samotnie wychowujące dzieci
Sponsorowane

Ppłk. Justyna Balik zaznacza, że ćwiczenia wojskowe, nie są spowodowane trudną sytuacją geopolityczną, ani wojną na Ukrainie.

Zobacz również:

Sponsorowane
  • Źródła:
  • noizz.pl Zewnętrzne źródło
  • Miniatura:
  • Johncairns, Getty Images Signature

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane