w

Uważaj na telefonu z banku! Możesz stracić wszystkie oszczędności!

Verigo3d, Getty Images Signature

Oszuści nie śpią i co rusz wymyślają nowe pomysły jak wyłudzić pieniądze od Polaków. Bank PKO BP ostrzega swoich klientów, przed fałszywymi telefonami.

Jak się okazuje oszuści mają już swoje sposobny na to, aby podszyć się pod infolinię banku i wyłudzać środki od nieświadomych ludzi. W ostatnim czasie w ten sposób z konta jednej z Polek zniknęło 20 tysięcy złotych.

Sponsorowane

Vishing i spoofing.

Vishing i spoofing to podszywanie się pod cudze numery telefonu. Od dłuższego czasu te formy wyłudzania środków są praktykowane przez złodziei. Mimo że o tego typu oszustwach jest w telewizji i Internecie głośno to nadal trafiają się naiwne i nieświadome osoby, które padają ofiarami tych praktyk. Przed tego typu oszustwem ciężko się ustrzec, dlatego banki prowadzą kampanię informacyjną i apelują do swoich klientów o czujność i zachowanie zdrowego rozsądku.

Sponsorowane

Oszuści w kilka sekund potrafią wyczyścić twoje konto.

Serwis Sekurak wspomina historię kobiety, do której zadzwoniono z numeru 801 365 365, który należy do banku PKO. Podczas rozmowy kobieta dowiedziała się, że ktoś próbuje z jej konta wziąć pożyczkę. Oczywiście kobieta została ostrzeżona, że ma nikogo nie informować o tej sytuacji, gdyż prawdopodobnie jest w nią zamieszany pracownik banku. W trakcie manipulacji rozmówca nakazał kobiecie złożyć wniosek o pożyczkę, aby wyczyścić konto z środków i dzięki temu zablokować wyżej opisanego oszusta. Sytuacja zakończyła się przelaniem na konto złodziei 20 tysięcy złotych. Jak się okazuje nie jest to pierwsza sytuacja, 11 lutego inna kobieta otrzymała ten sam telefon z infolinii banku.

Bank PKO radzi, aby w przypadku takiego telefonu kontaktować się z bankiem oraz jak najszybciej zgłosić sprawę na policję.

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane