w

Rzeszów: 7 osoba zarażona legionellą nie żyje!!!

Sytuacja w Rzeszowie staje się coraz poważniejsza. W szpitalu zmarła siódma ofiara Legionelli. Nadal nie wiadomo, co jest źródłem zakażenia.

Legionella zwana „chorobą legionistów” zbiera śmiertelne żniwo. Pierwsze zachorowanie pojawiło się w Rzeszowie ponad tydzień temu, dziś w szpitalach przebywa prawie 80 osób zakażonych: z powiatu rzeszowskiego, dębickiego, ropczycko-sędziszowskiego, niżańskiego, przemyskiego i stalowowolskiego. 7 osób straciło życie. Sanepid uspokaja, że bakteria nie przenosi się z człowieka na człowieka, jednak rosnąca liczba zgonów jest niepokojąca.

Sponsorowane

Siódma ofiara legionelli. Zmarłe osoby miały choroby współistniejące

Szef Głównego Instytutu Sanitarnego zapewnia, że ofiary to osoby z dodatkowymi obciążeniami zdrowotnymi. Szczególnie narażoną grupą są osoby starsze z obniżoną odpornością i chorobami onkologicznymi. Na ten moment w wyniku legionellozy zmarło czterech mężczyzn i trzy kobiety w wieku 63 do 95 lat.

Sponsorowane

W nocy z środy na czwartek obradował sztab kryzysowy

Aby ustalić źródło zakażenia pobrano do tej pory 56 próbek wody z instalacji w Rzeszowa i okolicznych miejscowości oraz z powiatu ropczycko-sędziszowskiego. W miastach powyłączano fontanny, poidełka i kurtyny wodne. Powołano również sztab kryzysowy, który zebrał się w trybie pilnym w nocy z środy na czwartek. Z tej okazji w Rzeszowie pojawiła się minister zdrowia Katarzyna Sójka i wiceminister zdrowia Marcin Martyniak. W naradach brał udział również szef GIS oraz wojewoda podkarpacki- Ewa Leniart.

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane