w

Seria dziwnych zdarzeń na polskiej kolei. Niewiarygodne kto zablokował ruch pociągów…

W ostatnim czasie miało miejsce wiele dziwnych zdarzeń dotyczących polskiej kolei. W związku z tymi wydarzeniami zatrzymano młodego policjanta i jego kolegę, którzy nadali fałszywy sygnał radio-stop. Dlaczego policjant blokował ruch kolejowy i co udało się ustalić?

Najpierw wykoleił się pociąg PKP Intercity Białystok-Warszawa Zachodnia, później pociąg towarowy Cargo na stacji Poznań Starołęka. W piątek 25 sierpnia nadano sygnał radio-stop, który automatycznie zatrzymał wszystkie pociągi… Trzeba przyznać, że ta seria zdarzeń na kolei jest mocno podejrzana. Na ten moment udało się schwytać dwóch mężczyzn, którzy w piątek nadali sygnał i wywołali zamieszanie w całym ruchu pociągów. Niewiarygodne kim był jeden z nich.

Sponsorowane

Policjant blokował ruch kolejowy.

Policja z Białegostoku zatrzymała pijanego 24-latka oraz 29-letniego policjanta. To właśnie z domu młodego funkcjonariusza nadano sygnał radio-stop. Sygnał ten polega na wysłaniu specjalnego sygnału dźwiękowego drogą radiową, który powoduje automatyczne uruchomienie hamulca bezpieczeństwa. Policjanci znaleźli na miejscu również sprzęt krótkofalarski, który będzie dowodem w sprawie. Co ciekawe według nieoficjalnych ustaleń Gazety Wyborczej podczas nadawania sygnału w tle słychać było fragment mowy Putina i rosyjski hymn. Czyżby rosyjskie służby miały wpływ na chaos na polskiej kolei?

Szef Agencji Wywiadu o zamieszaniu na kolei.

Sponsorowane

Grzegorz Małecki- szef Agencji Wywiadu przyznał w rozmowie z „Faktem”, że takiego scenariusza nie można wykluczyć. Dodał również, że głównym problemem w Polsce jest to, że ABW reaguje po czasie, a nie wyłapuje takich rzeczy, przed wystąpieniem problemu:

„Mogą stać za tym służby rosyjskie. Trzeba to poważnie brać pod uwagę i badać pod tym kątem”

„Nie mogę jednak ustrzec się takiego wrażenia, że ostatnio za każdym razem, kiedy dzieją się różne rzeczy, to władze uspokajają, że służby się już tym zajęły. Problem polega na tym, że ABW powinno działać jeszcze przed wystąpieniem problemu, a nie za każdym razem podejmować działania, jak już problem się pojawi”

mówił

Szef Agencji Wywiadu zwrócił uwagę również na to, że system kontroli pociągów w Polsce jest prymitywny i nie posiada zabezpieczających kodów. To wszystko sprawia, że jego przejęcie nie wymaga żadnych większych kompetencji:

Sponsorowane

„Z tego, co mówią eksperci w tej dziedzinie, system radiowy służący do kontrolowania ruchu pociągów jest bardzo prymitywny. Nie jest w ogóle kodowany, w związku z tym według ekspertów jego przejęcie nie wymaga żadnych wyrafinowanych kompetencji. Problemem są więc wieloletnie zaniedbania państwa w zakresie budowy nowoczesnych narzędzi infrastruktury służącej kontrolowaniu ruchu kolejowego. Jak podawały niektóre media, może tutaj chodzić także o zaniedbania w budowie systemu GSMR obsługującego system kolejowy”

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane