w

8-letni Kamilek z Częstochowy zostanie pochowany w wyjątkowym miejscu na cmentarzu

Źródło: Andre Morua, Pexels

Kamila z Częstochowy już z nami nie ma. Chłopczyk zmarł w poniedziałek 8 maja. Wczoraj, 10 maja odbyła się sekcja zwłok, a już w sobotę jego ciało spocznie na cmentarzu. Pogrzeb Kamilka będzie wyjątkowy. Sprawą chłopca żyła cała Polska, dlatego na pogrzebie można się spodziewać prawdziwych tłumów. Wielu Polaków, których poruszyła historia chłopca będzie chciało towarzyszyć mu w ostatnim pożegnaniu. Co jeszcze wiadomo o szczegółach pogrzebu?

Cierpiącego Kamilka znalazł jego biologiczny ojciec. Chłopiec miał liczne rany i był poparzony. Przez miesiąc lekarze z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka walczyli o jego życie. Jednak rany i obrażenia były tak rozległe, że jego narządy stały się niewydolne, a do organizmu wdało się zakażenie. W poniedziałek media obiegła najsmutniejsza z możliwych informacja. Kamilek odszedł mając zaledwie 8 lat. Znamy szczegóły jego pogrzebu.

Sponsorowane

Pogrzeb Kamilka odbędzie się w sobotę

Kamilek zostanie pochowany 13 maja na Cmentarzu w Częstochowie. Jak ustalił „Fakt” chłopiec spocznie w grobie swojej babci, która zmarła w wieku 38 lat. Osoby, które przybędą na pogrzeb mogą zabrać ze sobą balony i maskotki, aby w ten sposób uczcić pamięć chłopca. W pogrzeb zaangażował się również personel katowickiego szpitala. W oficjalnym oświadczeniu klinika poinformowała, że wszelkie zabawki, maskotki i pocztówki wysłane w trakcie leczenia dziecka, zostaną umieszczone obok jego grobu.

Sponsorowane

Przez cały czas pobytu Kamilka w naszym szpitalu wysyłali Państwo do chłopczyka pocztówki, maskotki i zabawki. Niektórzy…

Posted by Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. św. Jana Pawła II on Wednesday, May 10, 2023

Co dalej z ojczymem i matką dziecka?

Sekcja zwłok chłopca, która odbyła się w dniu wczorajszym ma na celu dać podstawę do postawienia cięższych zarzutów oprawcom chłopca. Nie wiadomo jak długo ojczym Dawid B. i matka Magdalena B. znęcali się nad chłopcem. Jednak jak twierdzi prof. Brunon Hołyst poza ciężkim wyrokiem, na oprawców dziecka czekają również współwięźniowie, którzy na pewno nie będą ich oszczędzać w trakcie ich pobytu w więzieniu.

Zobacz również:

Sponsorowane
  • Źródła:
  • goniec.pl Zewnętrzne źródło
  • Miniatura:
  • Źródło: Andre Morua, Pexels

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane