w

Kamilek spoczął w grobie. Napis na jednym z wieńców dla chłopca porusza do głębi

Pogrzeb Kamila z Częstochowy rozpoczął się dzisiaj, o godzinie 13:00 w kościele przy cmentarzu Kule w Częstochowie. Chłopiec zostanie pochowany w grobie swojej babci, od strony biologicznego ojca. Na usypanej mogile spoczną wieńca żałobników. Wśród nich znajdzie się jeden ze poruszającym napisem. Poza tym, nie zabraknie też pluszaków, które 8-latek tak bardzo kochał.

Nie żyje 8-letni Kamil

Sponsorowane

Chłopiec zmarł 8 maja o godzinie 6 rano w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Lekarze przez 35 dni walczyli o jego zdrowie i życie. Niestety, ale Kamil odszedł. Obrażenia okazały się zbyt poważne. Dziecko było ofiarą przemocy domowej ze strony 27-letniego ojczyma, Dawida B. Nie pomogła mu ani matka, ani ciotka i wujek, którzy również mieszkali pod tym samym adresem. Chłopca pozostawiono na pastwę losu. Zarówno ojczym, jak i matka przebywają obecnie w areszcie.

Pogrzeb Kamila z Częstochowy

Dzisiaj o godzinie 13:00 rozpoczęło się ostatnie pożegnanie 8-latka. Na uroczystości pojawiły się tłumy ludzi. Mimo że wielu przybyłych nie znało osobiście Kamilka, to jego historia poruszyła ich tak bardzo, że nie wyobrażali sobie nie towarzyszyć mu w tej ostatniej drodze. Rodzina jeszcze przed pogrzebem zaapelowała do żałobników, aby przynieśli pluszowe misie, a także kolorowe balony z helem, które zostaną wypuszczone do nieba.

Sponsorowane

Nie zabrakło również wieńców pogrzebowych. Jeden z nich, w kształcie serca znalazł się na miejscu przygotowany dla Kamilka. Był utworzony z białych róż. Wzrok natomiast przykuwał napis na szarfie.

„Kamilku najdroższy, z jedną maleńką duszą tak wiele nam ubyło. Na zawsze w naszych sercach” – wieniec przygotowała grupa Ku pamięci zakatowanym dzieciom.

View post on imgur.com

Ku pamięci zakatowanym dzieciom

Sponsorowane

To grupa utworzona na Facebooku, którą tworzy 8,5 tys. użytkowników. Wiele osób przejęło się losem tego biednego dziecka i w taki sposób postanowiło oddać mu cześć. Jednym z celów grupy jest opieka nad grobami dzieci zakatowanych, które niestety często są zapomniane. Mamy nadzieję, że w przypadku 8-letniego Kamilka będzie inaczej.

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Jeden komentarz

      Sponsorowane