w

Zostawiła niemowlę i 10-latka w nagrzanym aucie. Szokujące tłumaczenie matki

Płock, dwójka dzieci pozostawionych w aucie w upalny dzień. Gdzie w tym czasie była matka? Wykazała się skrajną nieodpowiedzialnością. Zostawiła pociechy w samochodzie, a sama poszła na solarium. W sprawie interweniowała straż miejska.

Płock, dwójka dzieci w rozgrzanym aucie

Sponsorowane

W tą historię aż trudno jest uwierzyć. 36-letnia mieszkanka Płocka zaparkowała samochód w rejonie Starego Miasta około godziny 17:30. Auto marki Daewoo Lanos wypatrzyły strażniczki miejskie. Okazało się, że w środku zamknięte było dwoje dzieci: 10-letni chłopiec i 9-miesięczna dziewczynka. Przypomnijmy, że temperatury w Polsce od kilku dni przekraczają 30 stopni Celsjusza. W aucie mimo odsuniętych szyb, również panował skwar i duchota. Jakie było zdziwienie strażniczek, kiedy dowiedziały się, że matka dzieci pozostawiła je w rozgrzanym samochodzie i poszła na solarium, tylko na 8 minut… Po powrocie kobieta zdziwiła się, że straż miejska podjęła jakąkolwiek interwencję:

„W aucie co prawda były opuszczone szyby, ale i tak w jego wnętrzu było gorąco. Po około 10 minutach do patrolu podeszła kobieta. Oświadczyła, iż to ona zostawiła dzieci w samochodzie, by pójść do solarium na zaledwie, jak to podkreśliła, 8 minut. Kobieta była zdziwiona interwencją strażniczek”

relacjonowała st. insp. Jolanta Głowacka- rzeczniczka Straży Miejskiej

36-letnia matka złamała w tym dniu więcej przepisów

Sponsorowane

Niestety szybko wyszło na jaw, że nie było to jedyne przewinienie kobiety tego dnia. 36-latka zaparkowała pojazd na zakazie i zostawiła kluczyki w stacyjce… Aż strach pomyśleć, co mogło się wydarzyć. Teraz sprawą 36-latki zajmie się Sąd Rejonowy Wydziału Rodzinnego i Nieletnich, który oceni, czy matka naraziła dzieci na niebezpieczeństwo:

„Zadziwiające, że mimo wielu medialnych komunikatów kobieta postąpiła tak niefrasobliwie i pozostawiła dwoje dzieci w nagrzanym samochodzie. Teraz odpowiednia dokumentacja trafi do Sądu Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich, który oceni czy kobieta dopuściła do przebywania dwójki dzieci w okolicznościach niebezpiecznych dla ich zdrowia”

mówiła rzeczniczka Straży Miejskiej

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane