w

Otwarcie lotniska w Radomiu. Tragedia, części samolotu spadły na posesję…

Otwarcie lotniska w Radomiu nie poszło zgodnie z planami organizatorów. Mieszkańcy jednej z posesji nagle usłyszeli głośny huk, a na ich podwórku wylądowały części samolotu. Co takiego się stało?

27 kwietnia 2023 premier Mateusz Morawiecki wziął udział w otwarciu radomskiego lotniska. Organizatorzy przygotowali na to wydarzenie wiele atrakcji. Pierwszym samolotem, który postawił koła na nowym obiekcie był czarterowy Boeing Enter Air, który przyleciał ze stolicy. Z okazji otwarcia lotniska miał się odbyć również efektowny pokaz pilotów z Zespołu Akrobacyjnego „Orlik”. Jednak w trakcie show coś poszło nie tak i doszło do zderzenia dwóch samolotów PZL-130 Orlik. Na szczęście pilotom, ani widzom wydarzenia nic się nie stało. Samolotom udało się wylądować, ale ich części spadły na jedną z prywatnych posesji.

Sponsorowane

Mieszkańcy Radomia przerażeni

Jak relacjonuje mieszkaniec ulicy Grota-Roweckiego najpierw usłyszał głośny huk i nagle ulice zostały zamknięte przez służby porządkowe. Nie było wiadomo, co takiego się wydarzyło, ale można było zauważyć, że policja i straż zabezpieczają miejsce i zbierają jakieś części:

Sponsorowane

„Wróciłem do domu około godziny 13, służby były już na miejscu. Udało się nam dotrzeć tylko dlatego, że tu mieszkamy. Ludzie, którzy u nas pracują mówią, że chwilę wcześniej było słychać huk. Na miejscu jest policja i straż pożarna. Pozaznaczali różne miejsca, wygląda, jakby zbierali jakieś części”

relacjonował mieszkaniec

Nieudane otwarcie lotniska w Radomiu. To mogła być prawdziwa katastrofa

Miało być duże show, a o mały włos nie doszło do ogromnej tragedii. Do służb porządkowych dołączyli również żołnierze Wojska Polskiego, którzy zaangażowali się w szukanie części. Jak poinformowała Ewelina Borcuch, oficer prasowa Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu:

Sponsorowane

„Braliśmy udział w działaniach w związku z prawdopodobny upadkiem części samolotu. Nasze działania polegają na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Część pochodziła prawdopodobnie z maszyny wojskowej, więc jakichkolwiek innych informacji w tej sprawie będzie udzielać wojsko”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane