w

Wzruszający gest pracowników szpitala, w którym leczono Kamila. Chodzi o pogrzeb

Sprawą 8-letniego Kamilka żyła cała Polska. Niestety chłopca już z nami nie ma, a już w sobotę odbędzie się jego pogrzeb. W związku z tym na Facebooku pojawiło się wzruszające oświadczenie górnośląskiego szpitala. Pracownicy placówki zadecydowali, co stanie się z podarunkami, które Kamil otrzymał od ludzi z całej Polski.

Kamilek zmarł 8 maja w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Chłopiec przebywał tam przez ponad miesiąc, a lekarze każdego dnia walczyli o jego życie. Przez cały ten czas do szpitala spływała cała masa maskotek, zabawek, pocztówek czy osobistych pamiątek wysyłanych przez przejętych losem chłopca Polaków. W związku z tym szpital wydał oficjalne oświadczenie, w którym poinformowano, co stanie się z przesłanymi przedmiotami.

Sponsorowane

Wzruszające oświadczenie górnośląskiego szpitala

Pogrzeb chłopca odbędzie się 13 maja, w najbliższą sobotę, a ciało spocznie na cmentarzu Kule w Częstochowie. Kamilek zostanie pochowany obok babci- matki jego taty. Wobec sprawy nie przeszedł obojętnie personel szpitala, który przez ostatni czas był dla chłopca jak najbliższa rodzina. W oficjalnym oświadczeniu placówka poinformowała, że wszystkie zabawki, maskotki, ale też osobiste pamiątki tj. medaliki i różańce wysyłane przez Polaków, zostaną złożone przy grobie chłopca. Natomiast różaniec pochodzący z Medjugorie trafi do Kaplicy Aniołów Stróżów W Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka.

Sponsorowane

„Przez cały czas pobytu Kamilka w naszym szpitalu wysyłali Państwo do chłopczyka pocztówki, maskotki i zabawki. Niektórzy z Was ofiarowali Kamilkowi bardzo osobiste pamiątki, medaliki i różańce. (…) Wszystkie te zabawki, maskotki i kartki z życzeniami należą do Kamilka. Dlatego zdecydowaliśmy, że zostaną złożone przy grobie chłopczyka po uroczystości pogrzebowej”

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane