w

Gdzie trafiły środki ze zbiórki na leczenie Kamilka?

Historia Kamilka z Częstochowy poruszyła całą Polskę. Mimo że chłopiec był w tragicznym stanie wciąż wierzono w to, że Kamilka da się uratować. Fundacja Akademia Dobrych Pomysłów zainicjowała nawet zbiórkę środków na leczenie 8-latka. Niestety Kamilkowi nie było dane ich wykorzystać. W związku z śmiercią chłopca Fundacja postanowiła zwrócić pieniądze na konta darczyńców. Została również uruchomiona nowa zbiórka dla Kamilka: „Ku pamięci Kamilka”.

5 kwietnia informacje o skatowanym chłopcu obiegły media w całej Polsce. Po ujawnieniu dokładnych szczegółów jego tragedii wiele osób chciało w jakiś sposób pomóc Kamilkowi. W związku z tym fundacja działająca w Dąbrowej Górniczej uruchomiła zbiórkę pieniędzy na leczenie i rehabilitację chłopca. Już pierwsze dni zbiórki zaskoczyły organizatorów. Z każdym dniem suma środków na koncie powiększała się, aż osiągnęła kilkaset tysięcy. Zbiórkę zakończono 8 maja, kiedy dowiedziano się o śmierci chłopca. Ten piękny gest ze strony Fundacji nie wszystkim przypadł do gustu. W pewnym momencie zarzucono Akademii Dobrych Pomysłów, że zbiórka została uruchomiona bez zgody rodziny. W związku z tym w Fundacji pojawiły się kontrole policji i prokuratury. Wszczęto nawet postępowanie, które ostatecznie umorzono, gdyż ustalono, że o wszystkim wiedział biologiczny ojciec i siostra Kamila.

Sponsorowane

Gdzie trafiły pieniądze ze zbiórki na leczenie?

Mimo umorzenia sprawy na wniosek Prokuratury został wyznaczony kurator, który miał czuwać nad prowadzonymi zbiórkami. Mecenas Jacek Będkowski nie miał jednak wiele pracy, gdyż po trzech dniach od jego zatrudnienia Kamilek zmarł. Pozostała mu jeszcze kwestia rozstrzygnięcia tego co zrobić z już zebranymi środkami. Zgodnie z prawem były dwie opcje: zwrot środków lub przekazanie ich na inny wskazany cel. Fundacja Akademia Dobrych Pomysłów wraz z portalem pomagam.pl podjęła decyzję o zwrocie środków na konta darczyńców. W związku z tym uzbierana kwota, czyli 638 tys. 866 złotych została zwrócona na konta 17 tys. osób, które przelały środki na leczenia Kamila.

Nową zbiórka dla Kamilka. „Ku pamięci Kamilka” ma upamiętnić jego walkę o życie.

Sponsorowane

Decyzja o zwrocie środków nie spodobała się darczyńcom, którzy zwrócili się do Fundacji o przelanie środków na inny cel. Dzięki temu uruchomiono kolejną zbiórkę. Grzegorz Siemko z Akademii Dobrych Pomysłów oznajmił, że środki można wpłacać na zbiórkę „Ku pamięci Kamilka”, które mają trafić do chorych i poparzonych dzieci, by w ten sposób zachować pamięć o Kamilku i „upamiętnić w wyjątkowy sposób jego ogromną bohaterską siłę i walkę o życie”.

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane