w ,

Nie żyje mąż Justyny Kowalczyk. Znane są szczegóły tragicznego wypadku

Źródło: Justyna Kowalczyk- profil oficjalny/ Facebook

Nie żyje Kacper Tekieli – mąż Justyny Kowalczyk. O jego śmierci poinformował Andrzej Marcisz – polski sportowiec.

Tragiczne wieści napłynęły za pośrednictwem Facebooka. O śmierci Tekieli poinformował polski wspinacz skalny – Andrzej Marcisz. Informacje zostały potwierdzone przez portal dts24.pl. Na razie nie są znane szczegóły śmierci mężczyzny. Wiadomo jednak, że przebywał w Szwajcarii wraz ze swoją żoną Justyną Kowalczyk i synem Hugo. Mieli spędzić w górach dwa i pół miesiąca. Wszystko za sprawą dużego projektu, który chciał spełnić Kacper.

Sponsorowane

Kim był Kacper Tekieli?

Kacper Tekieli jest biegaczem narciarskim. Sportowiec wyjechał wraz z rodziną do Szwajcarii, gdzie zdobywał kolejno alpejskie szczyty. Swoimi dokonaniami dzielił się za pośrednictwem mediów społecznościowych. Z informacji udostępnionych przez zmarłego wiemy, że w trakcie swojego pobytu zdobył: Bishorn (4153 m), Weissmies (4017 m) i Lagginhorn (4010 m). Tydzień wcześniej odbył wyprawę na Allalinhorn (4027 m), Strayhorn (4190 m) oraz Rimpfishhorn (4199 m). Z ostatniego postu, który opublikował, można przypuszczać, że prawdopodobnie szykował się do kolejnej wyprawy.

Nie żyje mąż Kowalczyk. Miał tylko 38 lat

Sponsorowane

Kacper Tekieli w chwili śmierci miał 38 lat. Mężczyzna urodził się 23 listopada 1984 roku. Zawodowo był alpinistą i zajmował się wspinaczką sportową. Prywatnie od 24 września 2020 roku był mężem słynnej polskiej biegaczki – Justyny Kowalczyk, z którą miał jednego syna. Zasłynął na arenie międzynarodowej podwójnym trawersem Matterhorn, czyli przejściem czterech grani z dwukrotnym zdobyciem wierzchołka w ramach jednej akcji górskiej. Oraz pokonaniem bez użycia liny północno-wschodniej ściany Eigeru drogą Laupera – 13 listopada 2019 roku.

„Niestety wczoraj, 17 maja, spadł podczas zejścia wraz z lawiną (deską śnieżną) na północną stronę góry…Wypadek wydarzył się w trudnych warunkach, prawdopodobnie panowała lawinowa «trójka»” – przekazał portal wspinanie.pl. Ciało Kacpra znaleziono dzisiaj rano.

Zobacz również:

Sponsorowane
  • Źródła:
  • www.plotek.pl Zewnętrzne źródło
  • Miniatura:
  • Źródło: Justyna Kowalczyk- profil oficjalny/ Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane