w

Matka Kamilka zostanie potraktowana ulgowo. Nowe doniesienia o Magdalenie B.

Źródło: screen

W sprawie śmierci 8-letniego Kamilka zatrzymano jego matkę i ojczyma. Społeczeństwo domaga się dla oprawców najsurowszego wymiaru kary. Jednak może się okazać, że matce chłopce będzie przysługiwać taryfa ulgowa. Dlaczego? Okazuje się, że prawdopodobnie matka Kamilka jest w kolejnej ciąży.

Losem Kamilka z Częstochowy żyje cała Polska. Chłopczyk był okrutnie katowany przez swojego ojczyma. Poparzony i maltretowany po 35 dniach zmarł w szpitalu w Katowicach. W związku z zaistniałą tragedią zatrzymano ojczyma Dawida B. któremu postawiono zarzut usiłowania zabójstwa i znęcania się nad chłopcem. Mężczyzna od 1,5 miesiąca przebywa w areszcie. Biologiczna matka również przebywa w więzieniu, gdyż postawiono jej zarzut: pomocy w znęcaniu się nad 8-letnim synem. Jednak jak ustalili dziennikarze „Interwencji” istnieje duże prawdopodobieństwo, że kobieta jest w kolejnej ciąży. Wniosek taki wysnuto z dwuznacznej wypowiedzi brata Dawida B.

Sponsorowane

Brat Dawida B. przekazał ważne informacje o swojej szwagierce.

Przed pogrzebem Kamilka dziennikarze skontaktowali się z bratem ojczyma Kamilka. Wujek chłopca w swojej wypowiedzi dał do zrozumienia, że Magda B. spodziewa się kolejnego dziecka. Na jedno z pytań reporterki Polsatu Piotr odpowiedział: „I znowu trzecie dziecko będzie zabrane”. Super Express skontaktował się w tej sprawie z biurem prasowym Służby Więziennej. Nie potwierdzono tych doniesień. Jednak jeśli Magda B. faktycznie jest w ciąży to w zakładzie, którym obecnie przebywa będzie mogła być do 7 miesiąca. Później ciężarnej kobiecie przysługują specjalne warunki i przeniesienie do szpitalnego oddziału ginekologiczno-położniczego, aż do czasu rozwiązania:

„Później zgodnie z Instrukcją Nr 3/2017 Dyrektora Generalnego Służby Więziennej z dnia 26 lipca 2017 r. w sprawie postępowania z osadzonymi ciężarnymi, przenosi się na dwa miesiące przed przewidywanym terminem porodu do szpitalnego oddziału ginekologiczno-położniczego w zakładzie karnym lub areszcie śledczym, po uprzednim powiadomieniu organu dysponującego o konieczności takiego przeniesienia”

Sponsorowane

Matka Kamilka w ciąży? Czy w związku z tym zostanie łagodniej potraktowana?

Na co jeszcze może liczyć Magdalena B. jeśli doniesienia o ciąży się potwierdzą? W Polsce istnieją dwie jednostki do których przenoszone są kobiety w ciąży. Jedna znajduje się w Grudziądzu, a druga w Krzywańcu. To właśnie tam ciężarne kobiety oczekują na wyrok i odbywają karę pozbawienia wolności. Co ważne kobietom w stanie błogosławionym przysługuje specjalna taryfa ulgowa. Muszą mieć zapewnioną opiekę lekarską przed i poporodową, a także badania diagnostyczne i profilaktyczne. Dodatkowo kobiety biorą udział w kursach edukacji rodzicielskiej, mogą otrzymywać paczki oraz robić zakupy żywieniowe i tytoniowe. Co istotne wobec kobiet w ciąży nie stosuje się kar dyscyplinarnych oraz nie można ich umieszczać w izolatkach na okres do 28 dni.

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane