w , ,

Makaron z mąki świerszczy na polskich półkach sklepowych? Prawdziwa rewolucja w żywieniu

Klaus Nielsen, Pexels / Lisa Fotios, Pexels

Już w najbliższych tygodniach na polskich i europejskich półkach sklepowych pojawi się zaskakująca nowość. Makaron z mąki świerszczy domowych to wynalazek włoskich producentów żywności, a konkretnie firmy Italian Cricket Farm. Przedsiębiorstwo znajdujące się koło Turynu w miejscowości Scalenghe znane jest na świecie z hodowli owadów, które przeznaczane są do celów konsumpcyjnych.

Italian Cricket Farm ma na świecie swoich zwolenników, ale też dużą grupę osób dla których działania firmy są nie do zaakceptowania. Tak było również w tym przypadku. Pomysł hodowli świerszczy domowych, które przeznaczane są na makaron spotkał się ze sprzeciwem wielu osób i organizacji. Pomimo wszystko Komisja Europejska dopuściła na rynek ten kontrowersyjny produkt. Według obowiązujących przepisów od momentu złożenia wniosku do pojawienia się produktu w sklepach i restauracjach musi minąć 60 dni kalendarzowych, dlatego już za niedługo produkt ten będzie możliwy do kupienia.

Sponsorowane
Makaron z mąki ze świerszczy. Źródło: Marina Leonova, Pexels

Rewolucja w żywieniu?

Nie wszystkich zasmuciła informacja o wykorzystaniu świerszczy domowych w produkcji makaronu. Producenci żywności upatrują w tym szansę na spory zarobek i zwracają uwagę na fakt, że to nie jest pierwsza na świecie żywność w której składzie znajdziemy owady. Podkreślają, że jest to produkt oryginalny, który przyciągnie fanów nowości, ale też szerokie grono pasjonatów zdrowej żywności i sportowców. Jak zaznacza prezes włoskiej firmy makaron ze świerszczy to produkt eko, zawierający dużą ilość pozytywnego dla zdrowia białka.

Sponsorowane

Makaron z mąki świerszczy domowych już za kilka tygodni pojawi się w sprzedaży i będzie wyróżniał się wyjątkowym kolorem i smakiem. Producent wspomina, że jego smak podobny jest do smaku orzechów i migdałów, a kolor będzie ciemny, zbliżony do makaronów pełnoziarnistych. Co jeszcze będzie wyróżniało ten rodzaj makaronu na sklepowej półce? Oczywiście cena. Kupując sam proszek ze świerszczy musimy liczyć się z wydatkiem około 30 euro za kilogram, dlatego też cena tego wyjątkowego makaronu będzie czterokrotnie wyższa od jego klasycznych odpowiedników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane