w

Księża wzywają kobiety, aby w maju nosiły tylko sukienki. „To dla Maryi”

Zbliża się maj, co w kościele katolickim wiąże się z tzw. majówkami i odmawianiem przez wiernych Litanii Loretańskiej. W związku z tym w Radiu Niepokalanów padł nieco kontrowersyjny pomysł na uczczenie Matki Boskiej – „maj w sukience dla Maryi”. Zaproponowano, aby kobiety w tym czasie nie zakładały spodni, a sukienki… Apel radia Niepokalanów nie spodobał się słuchaczom stacji.

Przedstawiciele rozgłośni katolickiej we współpracy z katolickim zgromadzeniem kobiet „Only4Women” i grupą „Marianne – spódnice i sukienki” zasugerowali słuchaczom nietypowy pomysł na uczczenie Matki Boskiej w maju:

Sponsorowane

„Pragniemy zachęcić wszystkie słuchające nas Panie, Kobiety, Dziewczyny, Niewiasty… do podarowania Matce Bożej w maju wyjątkowego prezentu: oddania Jej czci także naszym strojem”

ogłoszono w radiu

„Maj w sukience dla Maryi”

Sponsorowane

Na profilu stacji ogłoszono wyzwanie zatytułowane: „Maj w sukience dla Maryi”. Ma ono polegać na „porzuceniu męskiego stroju”. W związku z tym słuchaczki i wierzące kobiety powinny w maju ubierać się wyłącznie w spódnice i sukienki. Według Radia Niepokalanów kobiecy strój ma być piękny i godny, co wyklucza się z noszeniem spodni. Zaproszono nawet dwie słuchaczki, które potwierdziły, że wiara doprowadziła je do wyrzucenia spodni z szafy.

„Zadbajmy o to, by w miesiącu poświęconym Niepokalanej nasz strój był także formą czci Matki Bożej, żeby był piękny, kobiecy i godny. Mogą to być zarówno spódnice, jak i sukienki. Rezygnujemy jednak ze spodni”.

Dziś na antenie:MAJ W SUKIENCE DLA MARYI. Podejmij wyzwanie i uczcij Niepokalaną także swoim strojem…

Posted by Radio Niepokalanów on Monday, April 24, 2023

Apel radia Niepokalanów dotyczący noszenia sukienek nie spodobał się słuchaczom

Sponsorowane

Radiowy apel spotkał się ze skrajnymi opiniami słuchaczy. Część z nich przyjęła go pozytywnie:

„Wyobrażasz sobie Maryję w spodniach w kościele?”, „kobieta powinna ubierać się jak kobieta, bo wtedy czuje się dobrze i wygląda ładnie”

Jednak zdecydowanie większą część oburzył apel stacji. Pod postem zawrzało i posypała się masa negatywnych komentarzy:

„Godność człowieka jest przyrodzona i niezbywalna i nie ma zupełnie nic wspólnego ze spodniami, sukienkami lub zupełnie czymś innym. Traktowanie z godnością należy się każdemu człowiekowi. Jeśli ludzie są w stanie do tego dojść, to Pan Bóg pierwszy miał taki zamysł. A POCZUCIE wartości można tak samo mieć w spodniach jak i sukience na litość Boską!”

Sponsorowane

„Naprawdę kobiecą pobożność sprowadzacie do sukienek? Sądzicie, że Bóg zwraca uwagę na strój?”

„Nie pomyśleliście, że w ten sposób ośmieszacie religię i sprowadzacie do absurdu? Czy tak ma wyglądać ewangelizacja?”

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane