w

Legionella w kolejnym województwie. Bakterią zakaziło się małżeństwo

18 sierpnia mieszkańcy podkarpacia usłyszeli pierwszy raz o Legionelli. W ciągu 10 dni bakteria pojawiła się w kolejnych trzech województwach, a liczba zachorowań znacznie wzrosła. Dziś już wiemy, że legionella jest też w Wielkopolsce. Jak podał Sanepid, do osób zarażonych dołączyło małżeństwo z Ostrowa Wielkopolskiego.

Szpital w Ostrowie Wielkopolskim dołączył do szpitali z województwa lubelskiego, podkarpackiego i małopolskiego, w których przebywa ponad 140 chorych pacjentów. To właśnie w Ostrowie hospitalizowane jest małżeństwo, u którego wykryto legionellę. Kobieta i mężczyzna w wieku 50 lat, trafili do szpitala w stanie ciężkim. Do ich zakażenia doszło prawdopodobnie w gminie Gołuchów, gdzie małżonkowie przebywali tuż przed powrotem do Nowych Skalmierzyc. Portal Ostroiw24.tv poinformował, że:

Sponsorowane

„Para mieszkająca na co dzień w gm. Nowe Skalmierzyce, przebywała bezpośrednio przed zakażeniem w gminie Gołuchów. To tam najprawdopodobniej doszło do kontaktu z tą groźną bakterią” 

Legionella w Wielkopolsce

Sponsorowane

W ten sposób wielkopolska stała się czwartym województwem, w którym pojawiła się legionella. Do tej pory zakażenie wykryto w Polsce u 144 osób. Zmarło 11 osób. Według wstępnych ustaleń źródłem zakażenia mógł być miejski wodociąg. Dlatego też w weekend rozpoczęła się akcja dezynfekcji i płukania sieci wodociągowej. Sprawą zajęła się również Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Głównym celem ABW było wykluczenie działań osób trzecich, które mogły przyczynić się do rozprzestrzeniania bakterii.

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane