w

Legionella poza podkarpaciem. Pierwsze zachorowanie w innym województwie…

Źródło: Envato Elements / YuriArcursPeopleimages

Z podkarpacia napływają coraz to bardziej niepokojące wieści dotyczące zakażeń legionellą. Zmarła kolejna osoba. Na ten moment ofiar groźnej bakterii jest 8, liczba zarażonych wzrosła do 127 osób. Pojawiło się jedno zachorowanie spoza województwa podkarpackiego. Legionella pojawiła się w województwie lubelskim.

Główny Inspektorat Sanitarny podał dziś kolejne dane dotyczące zakażeń groźną bakterią, która od kilku dni zbiera śmiertelne żniwo. Andrzej Sroka potwierdził, że zmarła kolejna osoba. Był to pacjent z chorobą nowotworową, który przebywał w Centrum Chorób Płuc przy ul. Rycerskiej. Wzrosła również liczba zakażonych osób, które przebywają w szpitalach. Liczba chorych wynosi w tym momencie 127 osób. Co ważne pojawiło się pierwsze zachorowanie spoza województwa podkarpackiego.

Sponsorowane

Legionella w lubelskim.

Nowy pacjent zarażony legionellą pochodzi z województwa lubelskiego. Mężczyzna jest hospitalizowany w Lublinie, ale jak sam przyznał przebywał wcześniej na podkarpaciu. Na ten moment najwięcej chorych pochodzi z Rzeszowa (86) i powiatu rzeszowskiego (26). Pozostałe osoby są z powiatu dębickiego (4), ropczycko-sędziszowskiego (3), łańcuckiego (2), po jednej osobie z przeworskiego, jasielskiego, niżańskiego, stalowowolskiego i województwa lubelskiego. W czwartek Uniwersytecki Szpital Kliniczny opuścił pierwszy wyleczony pacjent.

Sponsorowane

W szpitalach wiele osób starszych.

Niestety nadal nie wiadomo, gdzie jest główne źródło zakażenia. Do tej pory pobrano próbki wody do badań, jednak ich wyniki będą znane dopiero w poniedziałek. Co ważne legionella jest bakterią, która atakuje płuca i można się nią zarazić jedynie przez wdychanie aerozolu, który powstał ze skażonej wody. Większość chorych osób nie korzystało z infrastruktury miejskiej, nie chodziły do galerii czy marketów i nie mają w domu klimatyzacji. Biorąc pod uwagę te czynniki i ich wiek, przypuszcza się, że głównym źródłem zakażenia mógł być miejski wodociąg. Jak było? Miejmy nadzieje, że dowiemy się tego jak najszybciej.

Zobacz również:

Sponsorowane
  • Źródła:
  • tvn24.pl Zewnętrzne źródło
  • Miniatura:
  • Źródło: Envato Elements / YuriArcursPeopleimages

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane