w

Ksiądz odmówił chrztu dziecka poczętego metodą in vitro. W sieci aż zawrzało

Ksiądz Piotr Jarosiewicz jest doskonale znany użytkownikom TikToka. Kapłan idzie z duchem czasu i stara się nie unikać odpowiedzi na trudne pytania. A w dobie XXI wieku trudnych pytań nie brakuje. Ostatnio obserwatorka pożaliła się, że w jednej z parafii ksiądz odmówił chrztu dziecku poczętemu metodą in vitro. Ksiądz Jaroszewicz natychmiast odniósł się do tej informacji.

Chrzest jest w Kościele Katolickim pierwszym i najważniejszym sakramentem. Umożliwia wejście do wspólnoty Kościoła i przyjmowanie pozostałych sakramentów. Niestety w ostatnim czasie wiele słyszy się na temat, wysokich wymagań finansowych, warunkujących ochrzczenie malucha, ale nie tylko. Historia przedstawiona przez użytkowniczkę TikToka opowiada zupełnie odmienną historię. Z jej relacji wynika, że ksiądz odmówił chrztu dziecku poczętemu metodą in vitro. „Mnie już nic nie zdziwi”- mówiła rozżalona kobieta.

Sponsorowane

Ksiądz odmówił dziecku chrztu. Internauci oburzeni

Na odpowiedź księdza Jarosiewicza nie trzeba było długo czekać. Duchowny wprost przyznał, że takie zachowanie kapłana było zupełnie nie na miejscu, co poparł argumentami prawnymi:

Sponsorowane

„Nie ma żadnego przepisu w Kościele, mówiącego o tym, że dziecko poczęte z in vitro nie może być ochrzczone”

Ksiądz Jarosiewicz wręcz zachęcił pary, które nie mogą mieć dzieci do korzystania z naprotechnologii:

„Działają obecnie cztery kliniki w Polsce zajmujące się naprotechnologią. Pomaga ona osobom, które w klinice in vitro słyszą diagnozę, że są bezpłodne lub niepłodne”

mówił ksiądz Jarosiewicz

Pod filmikiem podejmującym kwestię in vitro zawrzało. Wiele osób wprost mówiło, że właśnie takie zachowania duchownych zniechęca do chodzenia do kościoła:

Sponsorowane

„Wiem z doświadczenia, że niektórym księżom się w głowie pomieszało co mogą a nie”

„No i właśnie takie przypadki odrzucają ludzi do chodzenia do kościoła, jest dużo osób wierzących w Boga, ale nie w kościół”

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane