w

Krzysztof Cugowski wyznał, ile wynosi jego emerytura. „Nie starcza mi na życie”

Krzysztof Cugowski wyznał, jak duża jest jego emerytura. Chociaż w tym przypadku bardziej sprawdziłoby się słowo mała… Jednak chyba nie ma się co dziwić. Sam piosenkarz przyznaje, że preferencyjne składki ZUS, które odprowadzał, wynosiły miesięcznie zaledwie 14 groszy. „Jakoś to będzie, ale co dalej?” – zastanawia się obecnie, patrząc z obawą na przyszłość.

Cugowski i Budka SufleraBudka Suflera zakończyła działalność w 2014 roku. Wszystkie działania po tej dacie są smutnym demolowaniem legendy.

Krzysztof Cugowski emerytura

Sponsorowane
Sponsorowane

Mający obecnie 72 lata wokalista przyznaje, że przez przeszło 40 lat swojej pracy scenicznej, miał możliwość odprowadzania składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w wysokości 14 groszy. Chętnie korzystał wówczas z takie opcji. Wpłynęło to jednak na wysokość emerytury, na którą może liczyć obecnie. Jest ona bowiem diametralnie mała. W roku 2010 wyznał, że przez system, w jakim przyszło mu żyć, musi ponosić konsekwencje w obecnych czasach.

Problem w tym, że w czasach PRL-u w zasadzie nie było zawodu muzyka. Nie mieliśmy etatów, dostawaliśmy jedynie umowy-zlecenie na koncert lub na trasę.

Sponsorowane
Krzysztof Cugowski, ile wynosi jego emerytura? / Źródło: Twitter

„Nie dałbym rady przeżyć z tego, co ZUS jest mi łaskaw zapłacić, więc będę musiał śpiewać do śmierci, jak Mieczysław Fogg” – wyznał Cugowski. Jak ustalił jeden z dzienników, obecnie emerytura gwiazdora może wynosić niecałe 2 tysiące złotych.

Krzysztof Cugowski mówi o emeryturze rzędu 1500 zł. Po waloryzacji mogła ona wzrosnąć do 1722 złotych, czyli mamy tu zysk rzędu 222 złotych miesięcznie – tłumaczył tabloid.

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane