w

Dziecko w Oknie Życia we Wrocławiu. Przechodzeń widząc sytuację wezwał policję

Czteromiesięczna dziewczynka w Oknie Życia. W piątek 28 lipca w Oknie Życia we Wrocławiu zadzwonił dzwonek. Ktoś zostawił zadbane, zdrowe dziecko. Przy dziewczynce pozostawiono dwie rzeczy.

Okno życia jest miejscem, w którym można anonimowo i bezpiecznie pozostawić dziecko, jeśli z jakiegoś powodu, nie jesteśmy w stanie zapewnić mu opieki. W ten sposób zrzekamy się praw do dziecka, a maleństwo trafia do pogotowia rodzinnego. W piątkowe popołudnie w oknie życia we Wrocławiu, prowadzonym przez Siostry Miłosierdzia Świętego Karola Boromeusza, ktoś zostawił czteromiesięczną dziewczynkę. Dziecko przyniesiono około godziny 14:00. Przechodzień, który zobaczył maleństwo wezwał na miejsce policję. Dopiero po interwencji siostra dyżurująca zabrała niemowlę do środka. Jak przekazała Gazeta Wrocławska, dziecko było zadbane i miało przy sobie dwie rzeczy: misia i dokumenty…

Sponsorowane

Dziewczynka pozostawiona w Oknie Życia miała przy sobie dokumenty

Tak jak wspominaliśmy wcześniej, w oknie życia można pozostawić dziecko anonimowo. Tym razem przy dziewczynce znaleziono dokumenty. Taki przypadek w historii Okna Życia jeszcze nigdy się nie zdarzył. Dzięki dokumentom szybko można ustalić, kim są opiekunowie dziecka. Siostra Ewa z Fundacji „Evangelium Vitae” w rozmowie z TVN24 poinformowała, że w tym przypadku, rodzice zostaną wezwani do sądu, aby zrzec się formalnie praw rodzicielskich. Dzięki temu czas procesu adopcyjnego znacznie się skróci. Znaleziona dziewczynka jest dwudziestym dzieckiem pozostawionym w Oknie Życia we Wrocławiu od 2009 roku.

Sponsorowane

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane