w

Dostałeś takiego sms-a? Koniecznie szybko zareaguj. Bank PKO ostrzega.

Wikimedia Commons

Hakerzy nie śpią i wciąż szukają sposobu aby dostać się do naszych danych. Nowym pomysłem cyberprzestępców jest wysyłanie sms-a o rzekomym dodaniu karty PKO do portfela Apple Pay. Bank PKO ostrzega swoich klientów.

Bank PKO wydał oficjalny komunikat w którym ostrzega przed fałszywymi sms-ami rozsyłanymi przez cyberprzestępców. W sms-ie czytamy:

Sponsorowane

„Twoja karta została dodana do portfela Apple Pay na nieznanym urządzeniu”

Uważaj na link znajdujący się w sms-ie.

Nadawcą wiadomości teoretycznie jest bank Pekao. Do wiadomości jak to zwykle bywa dołączony jest link i właśnie w nim kryje się największe niebezpieczeństwo. Po kliknięciu w odnośnik i wpisaniu danych fałszywa witryna wykrada nasze dane. Sms-y rozsyłane są zupełnie losowo. Mogą go więc dodać osoby, które wcale rachunku w banku PKO nie posiadają. Ostrzeżenie dotyczy więc wszystkich Polaków. Nie trzeba dodawać, że przejęcie danych osobistych może skutkować kradzieżą środków z konta, które zhakowano.

Sponsorowane

Jak reagować na fałszywy sms?

Sprawa jest prosta. Przede wszystkim absolutnie nie wolno nam klikać w podejrzany link. Pierwszą pomoc możemy uzyskać dzwoniąc na infolinię banku, gdzie konsultant zweryfikuje autentyczność wiadomości, a także poradzi jak dalej postępować. Infolinia jest bezpłatna, a konsultanci wyszkoleni do wyłapywania wszelkich prób wyłudzeń. Jest to więc najszybsza pomoc w przypadku oszustwa. Można również udać się do najbliższego banku PKO, lecz tutaj musimy być przygotowani na oczekiwanie w kolejce, a także uzależnienie od godzin pracy instytucji.

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane