w

Chcesz uzyskać świadczenie 500 plus? Złóż wniosek!

Rapid Eye, Getty Images Signature

“500 plus” to program rządowy, który jest z nami już siedem lat. Od 2021 roku rodzice, którzy składają wnioski, muszą pamiętać o tym, aby co roku złożyć nowe pismo.

Nowy okres rozliczeniowy

Sponsorowane

Nowy okres rozliczeniowy rusza 1.02.2023 roku. Wnioski można składać drogą internetową. Już w pierwszy dzień do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wpłynęło 970 tysięcy. Jak poinformował urzędnik ZUS Grzegorz Dyjak zainteresowanie Polaków jest ogromne.

970 tysięcy wniosków to aż 1,5 miliona dzieci na które złożono świadczenie.

500+ działa już od siedmiu lat. Jak co roku należy pamiętać o złożeniu wniosku na kolejny okres pobierania świadczenia. Źródło: Vlada Karpovich, Pexels
Sponsorowane

Polacy muszą pamiętać, że tylko złożenie wniosku w odpowiednim terminie, czyli do 30 kwietnia br. daje im ciągłość wypłat w okresie od 1.06.2023 r. do 31.05.2024 roku.

Osoby, które się spóźnią i złożą dokumenty w maju, pieniądze otrzymają do 31 lipca ze stosownym wyrównaniem za miesiąc czerwiec i lipiec. Na wypłatę środków będą musiały również poczekać osoby, które złożą wniosek w okresie wakacyjnym.

Jak złożyć poprawnie wniosek 

Musisz pamiętać o tym, że złożenie wniosku odbywa się tylko i wyłącznie drogą internetową. Jest to możliwe przez Platformę Usług Elektronicznych, aplikację mobilną mZus, bankowość elektroniczną i portal Emp@tia. 

Sponsorowane

Świadczenie 500+ przysługuje wszystkim rodzicom, których dzieci nie ukończyły 18 lat. Nie istnieje, żaden próg dochodowy.

Zobacz również:

Sponsorowane
  • Źródła:
  • www.prawo.pl Zewnętrzne źródło
  • Miniatura:
  • Rapid Eye, Getty Images Signature

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane