w

Bon turystyczny, ale tym razem nie tylko dla rodzin z dziećmi? Nowe plany rządu

Pierwsza edycja rządowego programu „bon turystyczny” zakończyła się 31 marca 2023 r. W związku z tym w sieci pojawiło się wiele głosów zapowiadających kolejną edycję programu. Co istotne, tym razem świadczenie miało by objąć jeszcze jedną grupę obywateli. Według krążących plotek bon turystyczny miałby trafić do seniorów. Czy tak się stanie?

O bon turystyczny został zapytany minister sportu i turystyki. 24 kwietnia Kamil Bortniczuk wypowiedział się na temat bonu i krążących wokół niego pogłosek. Minister nie zdradził żadnych konkretnych szczegółów. Przyznał jedynie, że jeżeli bon zostanie przedłużony, to nie będzie już tak szeroką formą wsparcia jak było to wcześniej. Przypomnijmy, że poprzednie edycja, była związana z odbudową branży turystycznej po covidzie. W rozmowie z Super Expressem Bortniczuk dodał, że być może bon mógłby trafić do osób, które zrezygnowały z pobierania 500+:

Sponsorowane

„Byłoby to takie 500 plus; byłaby to pewna dodatkowa kwota pod warunkiem, że byłaby rzeczywiście w okresie wakacyjnym nakierowana na wypoczynek”.

Na temat bonu turystycznego wypowiedział się również Artur Soboń- wiceminister finansów, jednak przyznał, że nie ma w tej kwestii żadnych konkretnych ustaleń:

Analizujemy bardzo różne warianty w różnych obszarach, komunikowanie tego przez media nie najlepiej służy naszym interesom (…) nie ma obecnie żadnych ustaleń w tej sprawie”

mówił wiceminister finansów
Sponsorowane

Bon turystyczny dla seniorów? Czy potwierdzą się plotki krążące w sieci?

Super Express dotarł do zupełnie innych informacji dotyczących bonu turystycznego. Jak zaznacza SE, pojawiają się głosy o rozszerzeniu grupy odbiorców bonu turystycznego. Według krążących plotek miałby on trafić do seniorów, czy osób, które mało zarabiają. Jednak jak na razie nikt z rządu tych informacji nie potwierdził.

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane