w

Abp Sławoj Leszek Głódź trafił do szpitala w stanie ciężkim?

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź jest w szpitalu? Jego stan jest określany jako ciężki. Informacje przekazał Radosław Gruca, dziennikarz śledczy RadioZET.

Arcybiskup Głódź przez lata pełnił funkcję biskupa polowego Wojska Polskiego. Za swoje zasługi został awansowany do stopnia generała dywizji. Jest to zdecydowanie jeden z najbogatszych i najbardziej wpływowych biskupów w Polsce. Jednak w marcu 2021 roku media obiegła informacja o tym, że Watykan nałożył na arcybiskupa nakaz zamieszkania poza archidiecezją gdańską oraz zakaz prowadzenia i uczestniczenia w publicznych celebracjach w archidiecezji gdańskiej. Na jaw wyszły bowiem jego zaniechania związane z ukrywaniem pedofili w Kościele.

Sponsorowane

W związku z decyzją Watykanu Głódź musiał wrócić do rodzinnej Bobrówki

W związku z całym zamieszaniem związanym ze swoją osobą Głódź wrócił do swojej rodzinnej Bobrówki zlokalizowanej w województwie podlaskim. Tam w niedługim czasie wygrał wybory na sołtysa sołectwa Piaski, co było niezgodne z Kodeksem prawa kanonicznego. Według wspomnianego kodeksu zabrania się sprawowania urzędów publicznych osobom duchownym. Arcybiskup nie zwraca jednak uwagi na zakazy nałożone przez Watykan i 4 marca tego roku koncelebrował wraz z innymi kapłanami mszę w Metropolii Białostockiej. W związku z tą sytuacją wielu wiernych na znak protestu nie wzięło udziału w uroczystościach.

Sponsorowane

Arcybiskup Głódź w szpitalu? Archidiecezja dementuje plotki

Wczoraj media obiegła informacja o tym, że arcybiskup Leszek Głódź przebywa w szpitalu, a jego stan jest ciężki. Tak brzmiały pierwsze ustalenia Radosława Gruca, dziennikarza śledczego RadioZET. Sprawą szybko zainteresowały się media. Według ustaleń TVP Info są to informacje nieprawdziwe i arcybiskup ma się dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane