w

Lekarze, którzy leczyli Kamilka pokazali wzruszające zdjęcie. To anioł 8-latka

Kamilek miał zaledwie 8 lat, kiedy skatowany trafił do szpitala w Katowicach. Dziś chłopca już z nami nie ma. W budynku szpitala znajduje się jednak wyjątkowe miejsce, dzięki któremu już na zawsze zostanie w pamięci tamtejszych pracowników. Anioł Kamila został umieszczony w kaplicy Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Skąd ten pomysł pracowników szpitala?

Historię Kamila z Częstochowy zna cała Polska. Chłopiec był maltretowany przez swojego ojczyma Dawida B., a to wszystko działo się na oczach biologicznej matki i wujostwa chłopca. 27-latek przypalił Kamila papierosami, rzucił na rozgrzany piec węglowy i polał wrzątkiem. Chłopiec przez kilka dni konał w cierpieniu, aż znalazł go jego biologiczny ojciec. Przez 35 dni katowiccy lekarze walczyli o jego życie, jednak obrażenia chłopca były tak rozległe, że nie udało się go uratować.

Sponsorowane

Anioł Kamila w kaplicy katowickiego szpitala

Los chłopca poruszył Polaków, którzy wysyłali do śląskiego szpitala masę zabawek, maskotek, pocztówek, a także prywatnych pamiątek tj. różańce i medaliki. Jak poinformowali pracownicy placówki, wszystkie nadesłane przedmioty zostaną ułożone wokół grobu Kamilka. Tylko jedna z pamiątek ma pozostać w klinice. Jeden z różańców, który pochodził z Medjugorje trafił do niezwykłej kaplicy Aniołów Stróżów. Kaplica znajduje się w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka i jest bardzo wyjątkowym miejscem. Przechowywane są w niej tysiące figurek aniołów, które zostały przekazane od pacjentów i ich opiekunów. Każdy ze znajdujących się tam aniołów symbolizuje jedno dziecko, zarówno to, które udało się wyleczyć jak i to, które odeszło w murach szpitala. Teraz wśród tych wielu figurek, znajdzie się również Anioł Stróż Kamilka:

„To nasza wyjątkowa Kaplica Aniołów Stróżów i tysiące figurek aniołków, przekazanych tu przez naszych pacjentów i ich opiekunów. Każdy aniołek symbolizuje dziecko, któremu w naszym szpitalu udało się pomóc. W kaplicy są też aniołki tych dzieci, które niestety odeszły”

poinformowali pracownicy szpitala.
Sponsorowane

To nasza wyjątkowa Kaplica Aniołów Stróżów i tysiące figurek aniołków, przekazanych tu przez naszych pacjentów i ich…

Posted by Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. św. Jana Pawła II on Wednesday, May 10, 2023

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane