w

Absurdalny regulamin leśników. Zakazuje brody, długich włosów czy tatuaży

W wielu zawodach trzeba liczyć się z zasadami narzucanymi przez pracodawców i zakład pracy. Również w służbach mundurowych nie jest łatwo. Ostatnio w Internecie pojawił się absurdalny regulamin leśników. Czego zakazuje się w tej branży?

W ostatnim czasie do sieci trafił fragment regulaminu przygotowany przez Lasy Państwowe. W zapisach znalazły się zasady, które mają ustrzec przed „naruszeniem powagi munduru”. Za ich złamanie grozi nawet zwolnienie dyscyplinarne. Okazuje się, że liczba zakazanych rzeczy jest bardzo długa. Leśnicy nie mogą nosić ozdób. Dopuszczalny jest jedynie zegarek na brązowym pasku lub srebrnej bransoletce oraz obrączka. W przypadku kobiet możliwe jest założenie skromnego pierścionka lub kolczyków. Co jeszcze zakazuje regulamin?

Sponsorowane

Absurdalny regulamin leśników: tatuaże, piercing, makijaż, długie włosy – STOP

Piercing, czy tatuaże w widocznych miejscach zupełnie dyskwalifikują przyszłego kandydata na leśnika. Mężczyzna nie może mieć długich włosów, czy fryzury ocenianej jako „ekstrawagancka”. Co do zarostu, powinien być on „krótki i schludny”. Kobiety muszą nosić fryzury upięte, a ich makijaż powinien być delikatny, nie rzucający się w oczy. Co ciekawe zabronione są również okulary w jaskrawych oprawkach, czy reklamówki/ siatki na zakupy. Mile widziany jest natomiast modlitewnik i „Ceremoniał Lasów Państwowych”. Po publikacji regulaminu na stronie „Monitor leśny” w sieci zawrzało. Większość osób oceniła te przepisy jako „zakazy rodem z ubiegłego stulecia”. Jeden z użytkowników skomentował: „Jak w Korei Północnej„.

Sponsorowane

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane