w

Sypią się wezwania do pilnej zapłaty abonamentu RTV. Kto dostanie?

Wciąż wiele osób nie płaci abonamentu radiowo-telewizyjnego. W związku z tym Poczta Polska, rozpoczęła wysyłkę tzw. monitów ponaglających do zapłaty za abonament RTV. Kto dostanie je w pierwszej kolejności?

Temat opłat za posiadanie odbiornika radiowo-telewizyjnego wciąż wraca jak bumerang. Wiele osób zastanawia się, dlaczego musi płacić za coś czego nie posiada. Innych bulwersuje fakt, że muszą dokładać się do działalności telewizji publicznej. Jeszcze inni nie rozumieją, dlaczego płacąc za telewizję kablową, muszą płacić dodatkowo za wspomniany wyżej abonament. Jakkolwiek by nie było, faktem jest, że Polacy mają obowiązek płacić za użytkowanie radia i telewizji.

Sponsorowane

Polacy masowo nie płacą abonamentu

Mimo komunikatów, ponaglań Poczty Polskiej i wizyt kontrolerów w domach, wciąż wpływy z opłat abonamentowych nie pokrywają się z deklaracjami użytkowników radia i telewizji. Świadczy to o tym, że Polacy nic sobie nie robią z ponagleń rozsyłanych przez Pocztę i nadal nie płacą za odbiorniki. W związku z tym głos zabrał Rzecznik Praw Obywatelskich, który stwierdził, że konieczne są zmiany w prawie. Profesor Wiącek mówi:

„Tę ustawę trzeba uszczelnić, żeby nie budziła poczucia niesprawiedliwości i żeby system egzekwowania abonamentu był skuteczny. Powinna być gwarancja, że płaci go każdy zobowiązany, w sposób powszechny i sprawiedliwy”

Sponsorowane

Abonament RTV. Kto dostanie upomnienie?

A kto może spodziewać się upomnienia nadesłanego z Poczty Polskiej? Każdy kto nie płaci, lub kto nie złożył deklaracji świadczącej o posiadaniu radioodbiornika lub telewizora, musi liczyć się z kontrolą pracownika Poczty Polskiej. Co istotne, nie tylko właściciele domowych odbiorników są zobowiązani do zapłaty. Przepis dotyczy również osób, które posiadają radio samochodowe oraz aplikacje dostępne w telefonach.

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane