w ,

40 tysięcy na wypłatę. Gdzie można tyle zarobić?

B4LLS, Getty Images

Istnieją w Polsce dwie mało doceniane branża w których można bardzo dobrze zarobić, a w których nadal brakuje pracowników. Co to za branże?

Mowa o dwóch branżach: zakupowej i logistycznej. W obydwu poza dobrymi zarobkami, możesz liczyć na stale rosnącą pensję. Agencja Hays poinformowała ostatnio, że wg jej danych w ubiegłym roku pensje pracowników wzrosły o 10-15%, ale zdarzały się przypadki, gdzie było to znacznie więcej nawet 20-25%.

Sponsorowane

Dla kogo 40 tysięcy?

Kto zarobi najwięcej? Oczywiście dyrektor- jest to około 25-40 tysięcy złotych. Zaraz po nim najlepiej zarabiającą osobą jest kierownik łańcucha dostaw (18-30 tys.), kierownik logistyki (13-25 tys.) i kierownik magazynu (10-18 tys.)

Sponsorowane

Co ciekawe w obydwu tych branżach nadal brakuje osób chętnych do pracy. Hays Poland podaje, że w bieżącym roku aż 92% firm planuje zatrudnić nowych pracowników.

Jacy pracownicy będą najbardziej potrzebni?

Jakie stanowiska będą najbardziej pożądane? Obecne realia sprawiły, że największe trudności branże mają z dostępnością towarów i surowców, oraz ciężko specjalistom określić realny popyt. W związku z tym poszukiwane będą osoby, które zajmują się planowaniem popytu i zapasu. Jeżeli chodzi o sprzedaż tutaj brakuje ludzi w obszarach strategicznych tj. menedżerowie zakupów. Agencja odnotowuje również duże zapotrzebowanie na analityków łańcucha dostaw i sprzedaży zakupów.

Menedżer w Hays- Malwina Bugajak przewiduje, że pensje dla nowych pracowników, będą wysokie. Z powodu braku chętnych oraz wysokich oczekiwań pracodawcy będą skłonni uginać się i podnosić założony budżet, aby tylko pozyskać wartościowych pracowników.

Sponsorowane

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane